Чому тріскає черешня та як можна цьому запобігти

 Чому тріскає черешня та як можна цьому запобігти

Розтріскування черешні – одна з великих проблем, з якою стикаються фермери в процесі її вирощування. Дуже багато комерційної ягоди втрачається виробниками черешні саме через цю проблему.

Причини розтрiскування ягоди є декілька. Спеціалісти компанії Chemical EFT окреслили основні з них:

  • Основною причиною розтріскування є поглинання шкіркою плодів дощової води, роси чи туману (поява мікротріщин біля плодоніжки). Тріщини з’являються на верхівці плодів у місці звисання крапель води, що характерно для сорту Лапинз. Плоди тріскають в місцях, які найдовше були мокрими, або де поглинулась зайва волога.
  • ІШвидке надмірне поглинання води кореневою системою дерева, в основному, через сильний дощ після посухи (великі тріщини на боці плоду). Після тривалих дощів перед збиранням урожаю більше плодів тріскає біля плодоніжки вгорі, а одноденний дощ під час тривалої сухої погоди провокує появу тріщин на боці плода.

Методи боротьби з проблемою розтріскування:

  • Базуючись на причини, розділяють кілька способів запобігання розтріскування. Перш за все підбирають стійкі до розтріскування сорти, звертаючи увагу на товщину шкірки, кількість продихів на одиниці площі його поверхні, щільність м’якоті і термін дозрівання.
  • Ще одна рекомендація спеціалістів– застосування препарату Platina50 від компанії Globachem. Даний препарат містить L-триптофан (протеїнова амінокислота), який підвищує еластичність шкірки плодів, роблячи її більш стійкою до розтріскування через осмос, а також зниження кореневого тиску. Крім того, Platina 50 сприяє збільшенню розмірів, покращенню забарвлення та вмісту цукрів. Норми внесення – 1,0-1,5 л/га (тільки у випадку прогнозованого дощу). Раннє внесення -товща шкірка -1,5 л/га, пізнє внесення-тонша шкірка -1,0 л/га

Сорти раннього терміну: починають лікування від початку зміни кольору (приблизно за 20 днів до збору врожаю), максимум 3 процедури. Сорти пізнього розтріскування: лікуйте ± 10 днів до збору врожаю, повторіть у випадку опадів.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *