Чому суниця має бути прохолодною?

 Чому суниця має бути прохолодною?

Суниця садова повинна транспортуватися та зберігатися при правильній температурі, переконані вчені з Університету Флориди. Адже коли ягоди нагріваються, вони втрачають частину цукру, вітамінів та антиоксидантів і тоді легше псуються, повідомляє www.hortidaily.com.

«Щоб переконатися, що ягоди перебувають у своїй піковій формі, не можна розривати холодний ланцюг», – розповідає професор садівничих наук UF/IFAS Джефф Брехт.

Холодний ланцюг належить до харчового ланцюга і стосується продуктів, які потрібно охолодити в холодильнику. Проте деякі продуктові магазини вважають, що краще виставляти суницю кімнатної температури, але через це ягоди швидко псуються вдома в споживачів, зазначає вчений.

Так, доценти електротехніки Університету Південної Флориди Джефф Брехт та Ісмаїл Уйсал працювали над дослідженням, яке виявило місця в харчовому ланцюзі, де суниця нагрівалася за оптимальних 34 оС. Вчені виявили місця в ланцюзі поставок, де температури були занадто високими, і відтворили ці умови в лабораторії. Завдяки цьому дослідники задокументували негативний вплив на суницю садову у випадку розриву холодного ланцюга.

Нагадаємо, прогноз виробництва суниці садової в країнах ЄС.

Американський стартап з вирощування суниці у вертикальних фермах зібрав 50 мільйонів доларів.

У Бельгії розробили дрон, який з повітря підраховує врожайність суниці.

Журнал «Ягідник»

Останні статті