Чому «Смачна ягідка» зробила ставку на нішеву порічку?

 Чому «Смачна ягідка» зробила ставку на нішеву порічку?

Фермерське господарство «Смачна ягідка» з Рівненщини вирощує ягідні культури. Так, 1 гектар займає чорна смородина, 3 гектари – малина, а на найбільшій ділянці площею 4,5 гектари росте нішева червона порічка. Чому компанія вирішила зробити ставку саме на цю культуру та є чи на неї попит, в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» розповів директор підприємства Петро Нікітчук.

– Наше господарство засноване 2016 року. Перед цим відвідували на європейські ягідні підприємства та вивчали закордонний досвід. Спочатку хотіли посадили малину, але ціна на неї тоді була дуже низька – в межах 8 гривень за кілограм, натомість порічка в той час коштувала 45 гривень за кілограм. До того ж я тоді їздив на різні підприємства з заморожування, де мені радили вирощувати порічку та казали, що купуватимуть її. І саме тому посадили цю культуру, – каже директор ФГ «Смачна ягідка».

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»!

Але, зізнається Петро Нікітчук, у результаті попит на порічку невеликий, тому іноді виникають певні проблеми з реалізацією ягід:

– Але, незважаючи на це, продажі є. В основному порічку купують підприємства, які виготовляють цукерки. Окрім того, невеликі партії цієї ягоди обсягом 3 тонни в нас купують компанії з метою подальшого заморожування. Так, найбільша партія, яку в нас купити, була обсягом 5 тонн.

Фермерське господарство «Смачна ягідка» має невеликий рефрижератор, в якому самостійно заморожує ягоди.

– Він невеликий, тому його потужностей нам не вистачає. Адже ми збираємо близько 30 тонн порічки, натомість можемо зморозити лише 5-10 тонн, не більше. Тому відразу після посадки всіх запланованих культур ми плануємо встановити власне обладнання для заморожування, – каже Петро Нікітчук.

Читайте також: Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній благодійній конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Ягідник»

Останні статті