Чому на ринку в Україні багато неякісної лохини?

 Чому на ринку в Україні багато неякісної лохини?

Цьогоріч ціна на лохину в Україні досить низька. Причин такого явища декілька: і велика кількість ягоди, і її низька якість, вважає Богдан Боднар, керівник компанії «Органічний сад», яка під брендом Stynava organic garden вирощує лохину. Про особливості лохинового ринку цьогоріч і причини низької якості ягоди Богдан Бондар розповів в ексклюзивному коментарі проєкту «Ягідник».

За словами керівника компанії «Органічний сад», цього сезону в Україні мінімум виробників експортують лохину:

– Наскільки я знаю, чимало виробників, які заявляли, що експортували лохину в Європу, насправді постачали її в росію через білорусь. Відповідно, цей ринок обвалився і ягода залишилася в Україні. Окрім того, погода посприяла масовому врожаю лохини, але він, на жаль, неякісний. Особливо ми це побачили на початку сезону, коли ягоди не мали відповідного вигляду, калібру та смаку. Тому через велику кількість пропозиції лохини низької якості трапився різкий обвал цін. Лохина – це один з тих продуктів харчування, ціна на який знизилася, коли натомість все інше подорожчало

Одна з причин того, що велика кількість лохини цьогоріч неякісна, полягає в тому, що виробники не подбали про дотримання агротехнології, а на багатьох плантаціях не було правильної обрізки, живлення та догляду.

– Не знаю, яка причина цього, мабуть, це було пов’язано з війною. Тому багато виробників на гурті продають лохину за 60 грн/кг – це межа собівартості їхньої продукції. Так, не вклавши нічого в ягоду цього сезону, вони не матимуть відповідних коштів для того, щоб забезпечити наступний сезон. У результаті плантації будуть недоглянуті і ягода знову буде неякісна. Можливо, багато хто навіть відмовиться від цього бізнесу, адже через рік-два виводити кущі зі стресового стану буде надзвичайно складно. Тим паче, якщо кущ лохини два роки неправильно доглядати, то є висока ймовірність того, що він буде страждати, не давати відповідної врожайності або взагалі загинути, – каже Богдан Боднар.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Новий випуск журналу «Ягідник» уже скоро вийде друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті