Чому майбутнє – за вирощуванням ягід у тунельних теплицях?

 Чому майбутнє – за вирощуванням ягід у тунельних теплицях?

Тунелі від Haygrove гарантують високі врожаї

Нестабільність кліматичних умов спонукає ягідівників замислюватися про методи захисту насаджень від природних «форс-мажорів». Чи не найбільш дієвим серед таких способів є вирощування ягідних культур у закритому ґрунті. Тенденція до «переселення» ягід до теплиць нині проглядається досить чітко. Саме за таким способом вирощування – майбутнє, переконані у польській компанії Haygrove, що нині є виробником тунельних теплиць, визнаним у світі. Тунелі від Haygrove дають змогу підвищити врожайність, поліпшити якість продукції та спростити багато процесів у ягідному бізнесі. Відтак, вирощування ягід в таких теплицях є гарантією отримання надурожаїв, запевняє регіональний представник компанії Haygrove Роман ВОРОЖБИТ. Про типи тунельних теплиць та їхні переваги він розповів читачам «Ягідника».

ЯКІСНІША ПРОДУКЦІЯ ТА БІЛЬШИЙ УРОЖАЙ

Компанія Haygrove працює на ринку вже понад два десятки років. Характерно, що серед сфер її діяльності – не лише виробництво тунелів, а й безпосередньо ягідництво. Нині ком- панія має ягідні плантації у Великій Британії, Південній Африці, Португалії та Китаї. Відтак ті тепличні конструкції, які виготовляє компанія, застосовуються на практиці, а отриманий досвід фахівці ретельно аналізують та згодом враховують для вдосконалення продукції.

Спостерігаючи нестабільність погодних умов останніх років, компанія чітко усвідомлює, що майбутнє – за вирощуванням ягідних культур у закритому ґрунті. І саме тунельні теплиці дають змогу забезпечити найбільш функціональні та прибуткові рішення для виробників ягід.

Під час вирощування ягідних культур у тунельних конструкціях вдається отримати на 25–30 % більше якісної продукції завдяки захисту від опадів та приморозків. Впливає на це й ідеальний мікроклімат, який вдається забезпечити всередині. До того ж тунелі дають змогу продовжити сезон збору ягід.

ВАЖЛИВО ОБРАТИ ОПТИМАЛЬНИЙ ТИП ТУНЕЛЮ

Вибір типу теплиці залежить від багатьох факторів. Але передусім варто орієнтуватися на ягідну культуру, котру вирощують у господарстві. Важливий і різновид таких культур (рання, пізня, ремонтантна). Адже ефективність використання тепличного тунелю, серед іншого, визначає і його правильний вибір.

Наразі компанія Haygrove пропонує кілька різновидів тунельних конструкцій.

Solo – це одинарні міцні сталеві конструкції заввишки 4–4,5 метри. Їх доцільно обирати для вирощування врожаю ранніх культур, а також розсади. Завдяки можливості створення всередині оптимального мікроклімату ранній урожай вдається виростити вже на початку сезону.

 Каркас виготовлений з особливо міцної сталі. Завдяки різній ширині відсіків вдається дотримуватися індивідуальної відстані між рядами рослин. Тунель встановлюється досить швидко і просто. Монтуючи кілька таких тунелів, необхідно передбачити між ними відстань у 2–2,5 метри для зручності технічного обслуговування.

Така конструкція ідеальна для вирощування суниці садової.

Pioneer – блокова тунельна система, здатна покривати досить великі площі. Заввишки близько 5 метрів. Конструкція легка і водночас досить міцна завдяки використанню овальних труб. Якщо порівнювати з теплицями, де каркас виготовлений зі звичайних труб, вона краще витримує навантаження під час поривів вітру, значних снігопадів та ін. Конструкція досить просто монтується.

Усередині такої теплиці завдяки особливостям її конструкції вдається створити максимально сприятливі умови вирощування, вберігаючи насадження від температурних коливань та різкої зміни вологості. До того ж конструкція дає змогу запобігти накопиченню снігу, зменшуючи ризик пошкодження теплиці.

Всередині забезпечується активна циркуляція повітря. Теплиця повністю герметизується, водночас провітрювати її досить легко, що дає змогу регулювати клімат і продовжувати сезон вирощування культур. Тепличний тунель широкий, що дає змогу вільного проїзду та маневрування техніки.

Система Pioneer – це найкращий вибір для тих, хто має намір вирощувати суницю садову, малину, лохину. Оптимально підходить для вирощування ремонтантних сортів.

Ezvent – система, яка дає змогу завдяки автоматизації суттєво зменшити частку людської праці у низці процесів. Практично повністю автоматизована теплиця, керування якою може проводитися дистанційно – з гаджета. Під’єднані до комп’ютера сенсори та датчики фіксують температуру й інші особливості погоди, і коли програма визначає їх як сприятливі, стіни теплиці автоматично відчиняються. Коли погода погіршується, стіни так само автоматично зачиняються. Так можна забезпечити вентилювання в оптимальний для цього час.

Один працівник здатен обслуговувати кілька таких теплиць одночасно. За потреби можливе також управління теплицею ручним способом.

Теплиця такого типу оптимальна для вирощування суниці садової, ожини, лохини, малини.

МІЦНІ, ДОВГОВІЧНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ

Отож, вибір тунельної конструкції – справа відповідальна. На це впливає багато факторів. Тому фахівці компанії Haygrove практикують індивідуальний підхід до кожного клієнта. Серед характеристик, що беруться до уваги – площі, на яких заплановано вирощувати ягідні культури, особливості розташування й клімату та ін. Відтак у підсумку клієнт отримує конструкцію, яка служить тривалий час і забезпечує надійний захист від зовнішніх факторів впливу.

Залежно від використання теплиці, є кілька труб різних діаметрів. Зараз в процесі виробництва застосовуються переважно овальні труби, оцинковані зовні і зсередини методом гарячого оцинкування. З огляду на це конструкції з таких труб успішно служать протягом тривалого часу. У багатьох господарствах теплиці від Haygrove вже ефективно «працюють» десять і більше років.

Важливим фактором, що сприяє такій довговічності, є й матеріал, із якого виготовляють труби. Це інноваційна сталь HSO (High Strength Oval) – так звана «технологія розумної міцності», яка забезпечує високу стійкість тунелів. А монтаж конструкцій за потреби проводять досвідчені фахівці компанії.

З огляду на інноваційність тунельних конструкцій Haygrove їхнє використання дає змогу підвищити рівень продуктивності та поліпшити якість врожаю, захистивши його від впливу природних факторів. До того ж конструкція ефективно захищає ягоди від пилу.

Ще одна беззаперечна перевага тунельних теплиць полягає у можливості суттєво економити воду та добрива завдяки зменшенню випаровування й високій точності крапельного зрошування у середовищі, яке чітко контролюється.

Будь-які роботи у теплицях можуть відбуватися відповідно до визначеного графіка, без огляду на погодні умови зовні. Тунелі Haygrove сконструйовані так, щоб роботи всередині можна було проводити і вручну, і механізованим способом.

Поліетиленове покриття для теплиць має різні ступені прозорості та забезпечує різну якість розсіювання світла. Його правильний вибір дасть змогу досягнути саме того ефекту, якого прагне ягідівник. А для захисту від шкідників на воротах, а також на бокових стінках встановлюються спеціальні сітки.

Сучасні виробники ягідної продукції усвідомлюють, що високі технології дають змогу долати виклики, які постають перед ними. І зупинивши свій вибір на тунелях від Haygrove, виробник отримує гарантію отримання максимального врожаю високоякісних ягід.

Контакти: ТзОВ «Хайгров», вул. Познанська, 4, 63-600, Кемпно

Тел. +48 62 781 96 02, +48 605 113 609, +38 096 043 60 10

e-mail: biuro@haygrove.plwww.haygrove.com

Більше матеріалів безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 5-1 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2023 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник», «Садівництво і Виноградарство. Т.І.», «Напої. Технології та Інновації»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті