Чому «АгроВесна» вирощує нерентабельну порічку?

 Чому «АгроВесна» вирощує нерентабельну порічку?

Крім популярних суниці садової, лохини та малини, у ягідному кластері «Агровесна», починаючи з 2016 року, на 7 га вирощують традиційну для України порічку. Однак, зізнається директор ТОВ «Кооператив Агровесна» Євгеній Пилипончик, це не зовсім рентабельна культура. Тож чому, незважаючи на її нерентабельність, на підприємстві вирішили вирощувати порічку, фермер розповів ексклюзивно «Ягіднику».

– Ми вирішили додати до переліку ягідних культур ще й порічку сорту Ровала не через те, що прагнули збільшити асортимент продукції. Адже вирощувати лише суницю садову нецікаво: хочеться і малину, і лохину, і смородину, і порічку. Щоб до нас приїжджали покупці та знали, що в нас можна купити всі ягоди, які вирощуються в Україні, – розповідає Євгеній Пилипончик.

За словами головного агронома ТОВ «Кооператив Агровесна», порічка досить невибаглива ягідна культура. На підприємстві вона росте на підзолистих ґрунтах, поливається за допомогою крапельного зрошення, отримує необхідні добрива і при цьому не потребує особливих умов.

– Якщо говорити про рентабельність порічки, то з цим є певні проблеми, адже реалізація цієї культури дуже обмежена. Тому в цьому випадку ми реалізовуємо ягоди лише на свіжому ринку, де споживач потребує їх у невеликій кількості, – підсумовує Євгеній Пилипончик.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Новий сорт порічки доповнив Державний реєстр

Сорти порічок для промислового виробництва желе

Журнал «Ягідник»

Останні статті