Чого чекати українським ягідівникам цього року?

 Чого чекати українським ягідівникам цього року?

Через втрати в результаті боїв чи окупації територій, де знаходяться ягідні ферми, цьогорічний урожай скоротиться на 30-50 % залежно від ягоди. Про це повідомляє президент асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

– Припускаємо, що цього року черешні взагалі не буде, адже, наприклад, на частині Запорізької області ведуться бої, і вже пропущений той період, коли треба було проводити агрономічні заходи. Зміститься в часі сезон суниці: якщо раніше ягода потрапляла на ринок на кінець квітня та початок травня, то зараз її варто очікувати не раніше кінця травня. Адже виробники південних та південно-східних областей через окупацію та бойові дії не зможуть поставити ягоду на ринок, і навіть ту, яку зможуть виростити. Щодо решти ягід важко сказати, адже окремі ферми серйозно постраждали, подекуди навіть місцеві жителі сіл мародерили, викопували навіть кущі на полях. Тому наразі дати точну оцінку дуже важко, – зазначила Ірина Кухтіна.

За її словами, попри все українські ягідники борються за майбутній врожай, навіть шукають можливості обробити насадження із використанням дронів до проведення робіт із розмінування полів. 

Читайте також: На Херсонщині очікують перший урожай суниці садової

Журнал «Ягідник»

Останні статті