Brexit вплине на формування ринку ягід для європейських виробників

 Brexit вплине на формування ринку ягід для європейських виробників

Після виходу Великої Британії з ЄС (Brexit) європейські виробники ягід відчують складнощі у на ринку країни. Проте для України може скластися вигідна ситуація. Про це повідомив AgroPortal.ua керуючий партнер і співзасновник «BigBlue organic blueberry farm» Олег Науменко.

На його думку, для європейських виробників на британському ринку можуть ввести квоти або ввізні мита. Водночас українській ягоді доведеться подолати довший шлях до Британії, а ніж її європейським конкурентам. До того ж, поки не відомо, як відреагує Польща на те, що через її країну буде везтися товар транзитом до Великої Британії. Можливо, стосовно українців  введуть квоти чи інші обмеження.

До слова, «BigBlue» ще минулоріч спробувала вийти на британський ринок. Вони зібрали перший промисловий урожай ягід лохини та продавали її через європейську мережу супермаркетів Lidl. Тоді компанії вдалося експортувати близько 28 т лохини. Решта приблизно 12 т продали на внутрішньому ринку. Цього року виробництво очікується на рівні 120 т, половина з яких піде на експорт.

Журнал «Ягідник»

Останні статті