Богдан Боднар, «Органічний сад»: «Експортувати лохину нам нецікаво»

 Богдан Боднар, «Органічний сад»: «Експортувати лохину нам нецікаво»

Через великий врожай лохини (проте не завжди якісний) ціна на ягоди цього сезону досить низька. Окрім того, війна в Україні ускладнила експорт продукції, через що на внутрішньому ринку залишилася велика кількість ягід. Про особливості реалізації лохини цього сезону ексклюзивно «Ягіднику» розповів керівник компанії «Органічний сад» (ТМ Stynava organic garden) Богдан Боднар.

– В Україні органіка ніколи не вважалася чимось надзвичайним, тому ціна на товари з цієї категорії та ставлення споживачів майже не відрізняється порівняно з традиційними продуктами. Але ми пояснюємо споживачам органіку через якість. Так, частину продукції ми реалізовуємо на «Шуварі», і саме завдяки якості наша ягода перебуває на найвищому цінові рівні, – зазначає Богдан Боднар.

Окрім того, лохина ТМ Stynava organic garden реалізовується ще й на місцевих ринках. А от з мережами компанія «Органічний сад» цього року співпрацювати не планує, адже не має впевненості щодо вчасного розрахунку. 

– Торгові мережі хочуть нашу ягоду, бо вона якісна, але їхні умови співпраці нам не підходять, – каже Богдан Боднар. – Ми вивчали пропозиції експорту, але в Європі також трапився обвал ціни на ягоду. Так, вона вища, ніж в Україні, але додаткові витрати при організації експорту нівелюють цю різницю. Тому нам нецікаво експортувати лохину в країни близького зарубіжжя.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті