Благодійна науково-практична конференція з ягідництва, переробки й експорту

І конгрес із заморожування ягід та овочів відбудеться в Рівному і на Житомирщині 16-17 лютого 2023 року

VI Всеукраїнську Благодійну науково-практичну конференцію «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» медіагрупа «Технології та Інновації» організовує в Рівному (готельно-ресторанний комплекс «Айвенго») і на Житомирщині (компанія «Грас Авеню, бізнес-тур) 16-17 лютого 2023 р. Головна мета конференції – навіть в умовах воєнного часу мобілізувати всі сили, ресурси, науково-технічні досягнення на утвердження економічної незалежності України, на підтримку боротьби українського народу проти завойовників, триматися, незважаючи на всі труднощі та проблеми, і навіть в цих надскладних умовах розвивати свої виробництва, насаджувати плантації ягід та овочів, створювати нові продукти на базі переробки і заморожування, будувати умови для завоювання закордонних ринків. Міцнішати!..

Традиційно, організатори – медіагрупа «Технології та Інновації» – готують цікаву, насичену та корисну програму, у якій будуть виступи українських і закордонних фахівців, обмін передовим досвідом, дискусійна панель, присвячена питанням продажу свіжої продукції на внутрішньому ринку та експорту, конгрес із заморожування та холодної логістики,  виставка технологій і продукції переробки тощо. На подію запрошуються всі учасники ягідного ринку, які прагнуть удосконалити свій бізнес та спільно втримувати потужний економічний фронт заради нашої перемоги.

Захід відбудеться за підтримки Благодійного фонду «Сильні та Вільні», директорка якого, Тетяна Смірнова, наприкінці конференц-дня проведе Благодійний аукціон товарів і послуг для садівництва, ягідництва та овочівництва, щоб зібрати кошти для ЗСУ і надати можливість кожному з учасників зробити свій посильний вклад у нашу спільну Перемогу!

Головна ідея конференції: навіть у важкі воєнні часи надавати підтримку ягідівникам, садівникам та овочівникам, популяризуючи новітні технології та передовий досвід, набутий в екстремальних умовах війни, сприяючи розвитку господарств та підприємств, вирішенню питань продовольчої безпеки і добробуту країни.  

Завдання конференції: ознайомити учасників ринку з технологіями нової доби, щоб впроваджувати їх на своїх ягідниках, садах, на овочевих плантаціях. Знайти шляхи реалізації і зберігання продукції в сучасних непростих умовах – від продажу на свіжому ринку до переробки, заморожування та експорту.

Конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» триватиме 2 дні.

У програмі першого дня, 16 лютого (готельно-ресторанний комплекс «Айвенго», м. Рівне):

 • Конференц-секція: «Ягідництво: основні тренди і виклики воєнного часу. Як вберегти і розвинути бізнес в умовах війни». Виступи фермерів-практиків і представників технологічних компаній.
 • Дискусійна панель: «Продаж на внутрішньому ринку і на експорт: якість продукції та її сертифікація, пакування, логістика, цінова політика тощо».
 • Всеукраїнський конгрес із заморожування і холодної логістики продукції ягідників, садів і овочевих плантацій: сучасні технології множимо на якість.
 • Виставка обладнання, матеріалів і техніки для ягідництва, садівництва та овочівництва;
 • Виставка продуктів і напоїв із ягід, фруктів, овочів.

Так, серед спікерів конференції буде представниця польського розсадника Niwa Dr. Agnieszka Orzeł, президент Української плодоовочевої асоціації Тарас БАШТАННИК,  представниця нідерландської компанії FALL CREEK в Україні Жанна МАТВІЄНКО, директор компанії «Органічний САД» Богдан БОДНАР, співзасновниця ініціативи «Ягідна сторона життя» Ірина БАРЗО, міжнародний експерт із вирощування ягід Ганна ЛУЦЬКО, керівник компанії «Фруктона-ВН» Костянтин КУЗЬМЕНКО, директор компанії «4 стихії» Олександр ШЕЙКО, засновник компанії «Малин фекторі» Іван КОТЯШ та ін.

Учасники: власники, керівники, головні спеціалісти ягідних, садівничих та овочевих господарств, переробних підприємств і компаній із заморожування продукції, представники технологічних компаній, науковці і всі, хто зацікавлений у створенні й успішному розвитку власного бізнесу на своїй землі.

Учасники конференції обговорять багато різноаспектних питань:

 • Сучасний ягідник: які культури обирати, щоб бути в тренді.
 • Лохина: підсумки сезону 2022 і перспективи розвитку ринку цієї культури в 2023 р.
 • Суниця садова: правила вибору якісного садивного матеріалу.
 • Нішеві беруть верх, або про переможні перспективи обліпихи, жимолості, суниці альпійської, шипшини, бузини та інших малорозповсюджених культур.
 • Смородина: успішний бізнес на основі традиційної культури.
 • Ягідництво у відкритому і закритому ґрунті: порівняльна характеристика.
 • Ефективні способи підвищення врожайності ягідника.
 • Механізація та автоматизація в ягіднику: від посадки до збору врожаю.
 • Нові тенденції сортування, переробки та пакування.
 • Види і технології переробки ягід.
 • Виробник і продавець: як знайти спільну мову і бути в плюсі.

Упродовж Конгресу із заморожування та холодної логістики будуть порушені такі питання:

 • Ринок заморожених ягід в Україні. Результати сезону 2022. Зміна векторів у 2022/23 рр.
 • Організація роботи заморожувальних підприємств у період війни і віялових відключень електроенергії.
 • Презентація успішного досвіду заморожування та охолодження ягід.
 • Експорт заморожених ягід.
 • Що вигідніше: власні заморожувальні потужності на підприємстві чи аутсорсингові послуги від спеціалізованих компаній?
 • Вибір холодильного обладнання: яких помилок слід уникати?
 • Огляд та аналіз різних технологій, видів заморожування та охолодження ягід, перспективи на майбутнє.
 • Аналіз переваг та недоліків заморожувального бізнесу.
 • Досвід переробки плодово-ягідної продукції.
   

Захід об’єднає власників і директорів ягідних господарств та комплексів із охолодження й заморожування, агрономів, агроконсультантів, виробників засобів захисту рослин, засобів живлення та іншої продукції для ягідників, експертів, експортерів, представників логістичних компаній, підприємств, що пропонують технології, обладнання для заморожування, переробки, ягідівників, що мають на своєму підприємстві власні заморожувальні потужності або які тільки хочуть побудувати успішний бізнес на заморожуванні плодово-ягідної продукції, науковців тощо.

У залі №2 паралельно з основною програмою відбудеться виставка обладнання, інструментів, засобів захисту рослин, добрив тощо – все для сучасного ягідництва, садівництва, овочівництва і переробки. Відомі українські та закордонні компанії презентують найновіші технологічні досягнення ягідної галузі (обладнання для сортування, переробки, заморожування ягід, засоби захисту рослин, упаковки для ягід тощо).

Окрім цього, на конференцію завітають виробники напоїв і продуктів переробки ягід, фруктів і овочів, які презентують свою продукцію та нададуть її для дегустації. Так, відбудеться презентація-дегустація продукції, виготовленої із фруктів, ягід, у тому числі з додаванням меду (цукерок, сухофруктів, чипсів, заморожених продуктів, джемів, сублімованої продукції). Також учасники конференції зможуть продегустувати соки, вина, настоянки, наливки, сидри, сиропи, напої з ягід і меду тощо.

Міжнародна конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації» рік у рік збирає рекордну кількість відвідувачів. Так, 4-а міжнародна ягідна конференція, що відбулася 2021 року в Києві, в готельно-ресторанному комплексі «Верховина», зібрала понад 400 учасників та більше 50 компаній-партнерів з України, Нідерландів, Італії, Польщі, Молдови тощо. Більше інформації читайте за посиланням: https://bit.ly/3nXOCX7.

А учасниками наступної конференції у вересні 2022 року (м. Рівне) стали понад 200 представників ягідних господарств і підприємств, технологічних компаній з усієї України, незважаючи на воєнний час.

На другий день, 17 лютого, учасники конференції відвідають ягідні й переробні господарства, щоб побачити на практиці, як успішно вирощувати ягоди та розвиватися у напрямку переробки.

Одне з підприємств, які відвідають учасники конференції, – відоме фермерське господарство «Грасс Авеню», що на Житомирщині. У 2022 році компанія відсвяткувала свій 10-річний ювілей. Кілька років тому там почали новий 34-гектарний проєкт із розширення насаджень лохини. У результаті площа плантацій сягатиме понад 90 гектарів.

Окрім правильно обраної агротехнології, в компанії «Грасс Авеню» застосовують ще й додаткові методи для досягнення максимально якісного та великого врожаю. І основний з них – це обрізка. Засновник компанії Олег Воробйов зазначає, що це надзвичайно важлива частина технології вирощування лохини, від якої залежить багато моментів: по-перше, це калібр ягід, а по-друге, навантаження на кущ. У господарстві використовують традиційні рекомендації щодо обрізки, які описані в фаховій літературі. Враховуючи те, що площа плантацій там досить велика, обрізку лохини в «Грасс Авеню» проводять у період з листопада до березня.

Під час бізнес-туру відбудеться майстер-клас із обрізки лохини, який проведе Олег Воробйов за допомогою технологій від компанії «Макіта Україна». Також відбудеться презентація нових сортів лохини від компанії Fall Creek.

Учасники бізнес-туру також відвідають надсучасний сортувально-пакувальний комплекс, який споруджений у господарстві. Чітко налагоджений процес сортування і калібрування – запорука успішної реалізації вирощеної продукції, що особливо актуально в ягідному бізнесі. Обладнання для сортування виготовила компанія Elifab, а фасувальне устаткування – Mat Exakta.

Долучайтеся до бізнес-спільноти заради спільної перемоги в майбутньому. Адже зараз як ніколи важливо підтримувати одне одного, гуртуватися та разом вирішувати назрілі проблемні питання. Віримо в ЗСУ та спільну Перемогу!

Умови участі в конференції:
В якості учасника –
Для виробників сільгосппродукції – 3000 грн – 2 дні (ціна включає оплату участі у всіх заходах протягом 2 днів, включно з бізнес-туром); 2000 грн – 1 день участі (перший чи другий на вибір);
Для не виробників сільгосппродукції продукції (компанії): 3000 грн – 1 день; 4000 грн – 2 дні.
(У ціну входить кава-брейк, обіди, фуршет; обслуговування під час заходу; участь у презентації фруктів і ягід, а також напоїв і страв; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний пост-звіт про захід з фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою, контакти всіх партнерів експонентів, спікерів заходу).

Увага: для передплатників журналів «Садівництво і Овочівництво. Технології та Інновації», «Напої. Технології та Інновації», «Ягідник» і «Горішник» – пільгові умови участі в конференції (знижка 10%)

Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92

Керівник проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Креативний директор: Катерина Конєва, шеф-редактор/видавець проєкту «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Генеральний Інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «Ягідник», www.jagodnik.info (Україна),

Медіапартнери конференції – спеціалізовані журнали «Садівництво та Овочівництво. Технології та Інновації» www.techhorticulture.com, «Напої. Технології та Інновації» (Drinks.Technologies) www.techdrinks.info.

Журнал «Ягідник»

Останні статті