Біопрепарати: для щедрого органічного врожаю

 Біопрепарати: для щедрого органічного врожаю

Як комплексне застосування засобів від БТУ-ЦЕНТР полегшує життя агрономам

Щоб ефективно вберегти ягідні та інші культури від атак шкідників та хвороб і водночас забезпечити якісне живлення, важливо працювати системно, застосовуючи комплексний підхід до використання біологічних препаратів. Особливо якщо йдеться про органічне виробництво. Саме такий принцип діяльності вже багато років поспіль сповідує українська компанія БТУ-ЦЕНТР, яка виробляє мікробні та ферментні препарати для сільського господарства.

Загалом фахівці компанії вже встигли розробити та зареєструвати понад п’ять десятків біопрепаратів. Відтак широкий асортимент препаратів дає змогу розробляти ефективні системи захисту та живлення для вирощування різноманітних садових культур, враховуючи особливості та індивідуальні характеристики кожного господарства. Як результат, органічне садівництво стає значно простішою справою для агрономів, а врожайність культур зростає.

Про те, як застосовувати препарати від БТУ-ЦЕНТР під час вирощування ягідних культур за органічною технологією, а також про особливості їхньої дії розповів керівник напрямку садівництва компанії БТУ-ЦЕНТР, кандидат сільськогосподарських наук Володимир Сіленко.

І ДІЄВІ, І БЕЗПЕЧНІ

В органічному садівництві та ягідництві дуже важливо працювати за правильною технологією захисту та живлення. Обираючи препарати, ми радимо ніколи не боротися з однією конкретною хворобою чи шкідником, а практикувати системний підхід. Саме так можна контролювати поширення найнебезпечніших шкідників і хвороб та забезпечити якісне живлення ягідних культур.

Важливо зважити й на те, що ефективність дії препаратів залежить від дозування та правильно дібраної концентрації. Тому агроном повинен чітко визначати необхідну кількість води та склад бакової суміші відповідно до того фенологічного періоду коли проводиться обробка, фітосанітарного стану насадження, погодних умов тощо.

Після обприскування інсектицидами потрібно обов’язково перевірити, чи рівномірно розчин вкриває поверхню рослини. Якщо потрібна кількість засобу не потрапляє на рослину, препарати не закріплюються на органах рослин, і під дією опадів чи інших факторів ефективність дії може бути нижчою. Ще один важливий момент – необхідність правильно налаштувати обприскувач. Шкідники (листовійка, попелиці, кліщі та ін.) та збудники хвороб, в основному, перебувають на нижній частині листя, тож препарат повинен потрапити саме туди. Біопрепарати рекомендовано вносити у вечірню пору, аби уникати дії прямого ультрафіолетового проміння.

Засоби від БТУ-ЦЕНТР, як правило, можна змішувати в одній баковій суміші. Відповідно, вносячи їх «за один прохід», можна економити ресурси.

Чітке дотримання технологічної карти та календарного плану – ще один важливий фактор якісного захисту і живлення ягідних насаджень. Необхідно витримувати певний часовий інтервал між обприскуваннями. Як правило, він становить близько семи днів. Звісно, певні корективи можуть внести погодні умови. Натомість біопрепарати можна застосовувати навіть під час збору врожаю: вже через 2–3 дні після обробки ягоди вже можна збирати. І для людей, і для комах-запилювачів усі біозасоби цілком безпечні.

Усі препарати потрібно застосовувати послідовно, протягом усього сезону. Важливо не упустити момент і вчасно внести необхідні засоби навесні, коли рослини можуть потерпати від низьких температур та поширення шкідників та хвороб. Саме весняна обробка суттєво впливає на загальний стан насаджень та плодів згодом.

Обробка рослин відбувається як поливом , так і по листю. Загалом за сезон проводять 12–14 циклів обробки органічних ягідних насаджень.

В ЕФЕКТИВНОСТІ ПЕРЕКОНАЛИСЯ НА ВЛАСНОМУ ДОСВІДІ

Асортимент препаратів БТУ- ЦЕНТР доволі різноманітний. Тому ті агрономи, які застосовують їх у господарствах протягом кількох років, уже встигли переконатися, що системність та послідовність справді є запорукою успіху. На цьому наголошує агроном СТОВ «Дібрівка Агросервіс» Юрій Гончарук.

– Працюємо відповідно до технологічної карти, яка передбачає повний спектр захисту та підживлення рослин. Це дає змогу запобігти більшості проблем, адже застосування біологічних препаратів – профілактичне. І навіть у разі спалаху хвороб чи атак шкідників можемо контролювати їх шкодочинність. Адже послідовне застосування засобів призводить до їхнього накопичення і ефективної дії. Завдяки застосуванню правильно дібраних препаратів маємо гідний урожай: скажімо, торік зібрали по 7 тонн малини з гектара, що для органічної малини дуже непогано, – розповідає Юрій Гончарук.

У цій компанії, яка спеціалізується, серед іншого, на вирощуванні органічної малини, засоби БТУ-ЦЕНТР застосовують з першого року роботи. Тож 30 гектарів органічної малини цими засобами обробляють уже шостий рік поспіль. Саме тому досвід цього підприємства можна переймати з огляду на системне та комплексне застосування препаратів від БТУ-ЦЕНТР.

ЗАСОБИ ДЛЯ БУДЬ-ЯКИХ ПОТРЕБ

Успішно здолати збудника фітофторозу у ґрунті, який є доволі небезпечною для малини хворобою, та низку збудників гнилей і інших хвороб, допомагає біофунгіцид Мікохелп® (багатокомпонентний мікробний препарат, ефективний у боротьбі з грибними хворобами). Одночасно для оптимізації живлення застосовують фосфор-калій мобілізатор Граундфікс (ґрунтове біодобриво дає змогу мобілізувати фосфор та калій з нерозчинних сполук, зафіксувати азот та підвищити ефективність мінеральних добрив). Результат помітний уже після кількох внесень цих засобів у кореневмісний шар ґрунту.

Із метою захисту від лускокрилих комах, зокрема листовійки, яка є особливо небезпечною для малини, використовують біоінсектициди Лепідоцид-БТУ®-р та Актоверм формула®. Застосування цих препаратів не спричиняє у комах звикання, а отже, є однаково ефективним упродовж тривалого періоду. Засіб має подовжений час дії і не накопичується в ґрунті та рослинах. Дієвість цього засобу посилює одночасне застосування препарату Біофренд® (калійне мило), який поліпшує прилипання біофунгіцидів та біоінсектицидів до рослин, а також створює захисну плівку на листі. Цей препарат є ефективним антистресантом для ягідних насаджень за умов аномально високих температурних показників.

Асортимент препаратів БТУ-ЦЕНТР доволі різноманітний. Тому ті агрономи, які застосовують їх у своїх господарствах упродовж кількох років, уже встигли переконатися, що системність і послідовність справді є запорукою успіху.

У період надмірної вологості важливо захистити насадження ягід, зокрема малини, від іржі та інших небезпечних хвороб. Іржа вражає ягідні насадження за надмірного загущення насаджень, які слабо провітрюються. Позбутися цієї хвороби важко. Тож для її профілактики застосовують біофунгіциди Мікохелп® та Фітохелп®, а також Фітоцид-р®. Препарат Фітохелп® захищає від широкого спектра бактеріальних та грибних хвороб і водночас стимулює ріст рослин. Схожу дію має Фітоцид-р®, який також підвищує стійкість рослин до несприятливих умов та поліпшує якість врожаю. Натомість Мікохелп® також ефективний для запобігання розвитку гнилей як у ґрунті на коренях, так і надземній частині рослин.

Важливим добривом для ягід є гумат калію Гуміфренд®. Це комплексне добриво на основі гумату калію, яке містить у складі також корисні мікроорганізми та продукти їхнього метаболізму. Застосування цього добрива активізує фунгіцидні властивості мікрофлори ґрунту, а також стимулює надходження в рослину поживних речовин, активізує її ріст. Гумат калію потрібно вносити, починаючи з періоду цвітіння ягідних культур.

Забезпечити високу врожайність допомагає препарат Органік-баланс®. Це біозасіб для стимуляції росту та розвитку культур. Водночас він підвищує стійкість до стресових факторів та забезпечує збалансоване живлення.

Пропонує БТУ-ЦЕНТР і цілі лінійки засобів живлення рослин, де кожен препарат призначений для певного різновиду культур. Якісне живлення необхідними хелатованими макро- і мікроелементами забезпечують препарати лінійки Хелпрост®. Для ягідних культур важливе органо-мінеральне добриво Хелпрост® Фініш-сад (Кальцій). Це добриво ефективно вирішує проблему всихання точок росту кущів, для чого потрібно обприскувати насадження по листу 2–4 рази.

Фахівці наголошують, що технологічну карту потрібно коригувати відповідно до індивідуальних особливостей. Тож дібрати оптимальний набір препаратів та визначити правильну схему їх застосування завжди допоможуть консультанти компанії.

Контакти: БТУ-ЦЕНТРтел.: 0-800-301-900

Безкоштовно завантажити випуск журналу «Ягідник» № 3 можна тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті