Більшість лохини iBerry продали на внутрішньому ринку

 Більшість лохини iBerry продали на внутрішньому ринку

Сезон лохини в України по трохи завершується, чимало господарств оголошують про закінчення збору врожаю. Натомість багато ягідних підприємств продовжують збирати пізньостиглі сорти лохини. Серед таких компаній – «Нікдарія» (ТМ iBerry). Незважаючи на невисокі ціни на лохини та вихід на експортні ринки, більшу частину врожаю господарство продало саме на внутрішньому ринку. Коротко про лохиновий сезон-2022 в ексклюзивному коментарю «Ягіднику» розповів директор з розвитку компанії «Нікдарія» (ТМ iBerry) Євген Харлан.

– Сезон лохини, який ми розпочали на початку липня, в нас ще триває. Наразі в нас плодоносить сорт Еліот, урожай з якого ми будемо збирати, мабуть, ще упродовж вересня. Причому завдяки нашому холодильнику ми його продаватимемо ще й у жовтні, а то й довше, – каже Євген Харлан.

Плантація лохини компанії «Нікдарія» молода та ще не вийшла на повне плодоношення. Але врожайність кущів щороку збільшується. За попередніми даними, цього року врожай буде двічі більший, ніж минулого року.

– Що стосується ціни, то цього року вона нам не сподобалася – ні внутрішня, ні експортна. Якщо порівнювати зі спаржею та жимолостю, то їхня вартість була вища, ніж минулоріч, приблизно на рівень інфляції. А з лохиною ситуація зовсім інша, – зазначив Євген Харлан. – Водночас завдяки високій якості ціни на нашу лохину були приблизно на 15–20 % вищі за середні на ринку. Тому що наша конкурентна перевага не ціна, а якість лохини та її фасування. Незважаючи на вищу вартість, ми досить якісно продавали в Україні. За попередніми даними, більшість своєї продукції ми продали на внутрішньому ринку в фасованому вигляді, зокрема в тарі обсягом 125, 200 і 250 грамів.

Окрім цього, компанія «Нікдарія» цього року вийшла і на міжнародні ринки. Так, господарству вдалося налагодити співпрацю з компанією Winterwood – найбільшим виробником лохини в Європі й Африці, а також вийти на ринок Фінляндії.

– Компанія Winterwood і зараз готова купувати нашу продукцію, але в нас немає такої можливості, оскільки попит на лохину є і на внутрішньому ринку України, тому наразі ми працюємо саме на нього, – каже Євген Харлан.

Читайте також: Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній благодійній конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»

Журнал «Ягідник»

Останні статті