«Беррі Прикарпаття» розпочало сезон суниці, який триватиме до листопада

 «Беррі Прикарпаття» розпочало сезон суниці, який триватиме до листопада

На західній Україні розпочався суничний сезон, і виробники ягід вже активно збирають урожаї. Серед них – фермерське господарство «Беррі Прикарпаття», де сезон збору врожаю триває більш ніж пів року і закінчується аж у листопаді.

– Активно збирати перші ягоди суниці садової ми почали приблизно два тижні тому, врожай коливався від 50 до 100 кг у день. Оскільки ми відразу фасуємо ягоди, то в реалізації орієнтуємося не на базар, а на місцеві торгові мережі. Загалом цьогоріч плануємо зібрати як завжди високий урожай суниці садової, і сезон ягоди у нас триватиме до листопада, – розповів журналу «Ягідник» Богдан Лутчин.

Засновник ФГ «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин

Вартість першої суниці ФГ «Беррі Прикарпаття» сягала 140 грн/кг, наразі ж оптова ціна становить 90 грн/кг і 100-110 грн/кг у роздріб у торгових мережах.

У фермерському господарстві «Беррі Прикарпаття» суницю садову в основному вирощують у закритому ґрунті та переформатовують усі насадження під такий тип вирощування. Тому, за словами засновника компанії, зараз більше увагу потрібно звертати на сорти та їхню агротехніку: профілактику від всіх захворювань, правильне живлення тощо.

– Нещодавно в теплицях ми встановили професійний полив, оскільки нам треба йти в ногу з часом, заходити в закритий ґрунт і розуміти, що живлення має бути правильним. І різницю ми вже відчули – ягода стала більшою, – зазначає Богдан Лутчин. – Також ми почали вирощувати суницю садову в ящиках з-під риби – у субстраті. Такі годи набагато легше збирати, оскільки вони будуть звисати, їх видно та не треба шукати у траві, до того ж немає ніяких бур’янів.

Фермерське господарство планує надалі збільшувати насадження суниці садової, оскільки, за словами засновника компанії, попит на хорошу ягоду великий.

Оксана МАРЧУК

Нагадаємо, «Беррі Прикарпаття» збільшує площі теплиць.

«Захід Беррі Фест» збере на Прикарпатті ягідівників.

Названо переможців премії UBA AWARDS-2021.

Журнал «Ягідник»

Останні статті