АЯУ ініціює створення робочої групи для розширення переліку зареєстрованих пестицидів і агрохімікатів для ягідних культур

 АЯУ ініціює створення робочої групи для розширення переліку зареєстрованих пестицидів і агрохімікатів для ягідних культур

Чергове засідання з оперативного вирішення питань агрохімічного сектору при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відбулося 29 березня 2021 року у форматі Zoom конференції під головуванням Заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, повідомляє Асоціація «Ягідництво України».

Участь у засіданні взяли участь Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець, Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв, представники Держпродспоживслужби, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Європейської Бізнес Асоціації, аграрних асоціацій та громадських організацій.

Серед питань, які виносилися на розгляд порядку денного засідання, розглядалося й те, яке було ініційоване Асоціацією «Ягідництво України», а саме питання необхідності удосконалення порядку та визначення розміру плати за проведення експертизи, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів для «малих» сільськогосподарських культур.

Проблема полягає у тому, що наразі для вирощування ягідних культур дозволено використовувати пестициди та агрохімікати, які офіційно зареєстровані в Україні під ці культури, у кількості 61 найменування, зокрема для вирощування:

  • суниці – по 4 препарати;
  • малини та смородини – по 2 препарати;
  • лохини – 1 препарат;
  • ожини – жодного препарату.

Проте така кількість дозволених до використання при вирощуванні ягідної продукції пестицидів та агрохімікатів унеможливлює ефективне культивування ягід і ставить українських виробників поза світовою конкуренцією.

Для порівняння, наприклад, для вирощування яблук в Україні офіційно зареєстровано під цю культуру майже удвічі більше пестицидів та агрохімікатів, а саме – 112 найменувань, а для вирощування пшениці – 273 найменування пестицидів та агрохімікатів.

Така ситуація обумовлена, зокрема тим, що розмір плати за проведення експертизи, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів під ті чи інші сільськогосподарські культури встановлено незалежно від того, яку площу займають ці культури у загальній структурі посівних площ сільськогосподарських угідь.

Так, зернові та зернобобові культури займають понад 57 % посівних площ, в той час як під ягідними культурами перебуває менше 1 % посівних площ (так звані «малі» сільськогосподарські культури). Відповідно проведення державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів виходить занадто дорогим для ягідних культур.

Відсутність на внутрішньому ринку України офіційно зареєстрованих пестицидів та агрохімікатів для ягідних культур підвищує ризики використання у виробництві контрафактних товарів.

У зв’язку із вищезазначеним Асоціація «Ягідництво України» виступила з ініціативою утворити робочу групу з представників Міндовкілля, Мінекономрозвитку, Держпродспоживслужби, представників профільних асоціацій та інших експертів для напрацювання узгоджених пропозицій стосовно удосконалення порядку та визначення розміру плати за проведення експертизи, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів для «малих» сільськогосподарських культур.

Ця пропозиція знайшла підтримку серед учасників засідання, було вирішено повторно порушити питання стосовно створення робочої групи після завершення перерозподілу повноважень між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Журнал «Ягідник»

Останні статті