Асоціація «Українська ягода» відстоюватиме інтереси вітчизняних виробників

 Асоціація «Українська ягода» відстоюватиме інтереси вітчизняних виробників

29 липня у Києві відбувся Х міжнародний форум «Ягоди 2021 UA: технології, інвестиції, маркетинг». Організатори заходу – розсадник плодових і ягідних культур «Брусвяна», Торгово-промислова палата України та громадська спілка «Асоціація «Українська ягода», про створення якої, власне, оголосили під час заходу. Інформаційним партнер форуму став проєкт «Ягідник».

Так, з метою вирішення питань вітчизняних виробників та переробників ягоди організатори міжнародного форуму прийняли звернення щодо створення асоціації «Українська ягода», якій доручили, зокрема:

  • налагодити міцні зв’язки з державними інституціями для сприяння розвитку ягідної галузі;
  • сформувати спільно з Мінекономіки України пропозиції для спрощення умов торгівлі українським виробникам ягід і розробити спільно з Держгеокадастром діючі механізми вирішення проблем, з якими доведеться зіткнутися виробникам ягід після відкриття ринку землі;
  • розробити механізм просування української ягідної продукції на міжнародних ринках, співпрацюючи з українськими й іноземними дипломатами;
  • разом з представниками банків і небанківських фінансових установ розглянути джерела фінансування та фінансові інструменти розвитку ягідної галузі, а також можливості залучення грантів від міжнародних організацій;
  • налагодити нинішню взаємодію українських виробників ягід з підприємствами переробки, HoReCa та Retail.

Наразі асоціація «Українська ягода» перебуває на етапі формування членів об’єднання. Її основна мета полягає у підтримці саме вітчизняного виробника.

– Новостворена асоціація «Українська ягода» відстоюватиме національні інтереси лише українських виробників ягід. На форумі були присутні представники більшості областей України, які підтримали створення такого об’єднання. Впевнена, ми займемо достойне місце серед інших ягідних асоціацій нашої країни, – зазначила директор ТОВ «Брусвяна» Ліліана Дмитрієва.

Окрім того, важливо, щоб держава почала краще розуміти представників галузі. Адже кожній окремій компанії важко достукатися зі своїми проблемами до держави, а таких компаній і проблем – безліч у галузі. Саме тому й треба створювати об’єднання, з допомогою яких держава почує про основні проблеми учасників в цього ринку, переконаний виконавчий директор асоціації «Українська ягода» Олександр Потьомкін:

– Чим більше асоціацій – тим краще, оскільки в такому випадку держава краще розумітиме галузь. Загнати всіх учасників ринку в одне об’єднання, я вважаю, некоректно, тому що між виробниками може бути конкуренція. Асоціація «Українська ягода» створюється для підтримки для вітчизняних виробників і переробників ягід, саме цим ми відрізняємося від інших.

Долучитися до новоствореної асоціації може стати лише вітчизняний виробник – це єдина та головна вимога до учасника об’єднання.

Оксана МАРЧУК

Журнал «Ягідник»

Останні статті