Анна Домбровська, «Фруктовий сад АТ»: «Наш розсадник – це не просто бізнес, це стиль життя»

 Анна Домбровська, «Фруктовий сад АТ»: «Наш розсадник – це не просто бізнес, це стиль життя»

Щоб ягідний бізнес успішним, фермерам вкрай важливо обрати високоякісний садивний матеріал. Грамотний вибір сорту будь-якої культури – це точка активного старту в ягідництві та нові можливості у майбутньому. Не обійтися й без інноваційних підходів до вирощування ягідників. Серед розсадників, які пропонують українським садівникам високоякісний садивний матеріал, – компанія «Фруктовий сад АТ». Про характеристики якісного садивного матеріалу і про правильний догляд за окремими культурами розповіла Анна Домбровська, співвласниця розсадника «Фруктовий сад АТ».

У розсаднику «Фруктовий сад АТ» щорічно оновлюється сортимент продукції. Його засновники впроваджують у виробництво нові продуктивні та технологічні сорти ягідних культур.

– Наш розсадник на ринку вже 13 років. За цей час ми вивчали та використовували досвід як вітчизняних, так і закордонних розсадників. Щороку висаджуємо на демоділянках ягідні культури різних сортів і спостерігаємо за їхнім ростом та продуктивністю в умовах Київщини. Тільки після цього можемо пропонувати саджанці, випробувані на демополі, фермерам, – наголошує Анна Домбровська.

Надія Ящук, співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації», та Анна Домбровська у розсаднику «Фруктовий сад АТ»

Асортимент продукції у розсаднику формують відповідно до тенденцій ринку і запитів клієнтів. Найбільш популярна культура нині – лохина. Проте все частіше аграрії закуповують саджанці жимолості та інших нішевих культур, щоб засадити кілька пробних гектарів.

Фермери шукають нові, малопопулярні культури, прораховують, на що буде попит у майбутньому. У жимолості великий потенціал, каже Анна Домбровська. І треба врахувати, що це одна з перших ягід, яка достигає навесні у відкритому ґрунті.

– Важливо, щоб з’явилися справді хороші промислові сорти жимолості – досить лежкі і транспортабельні, – каже Анна Домбровська.

Фермерське господарство «Фруктовий сад АТ» – зареєстрований розсадник ягідних культур, що функціонує на Київщині з 2008 року. Загальні потужності господарства становлять близько 500 тисяч рослин на рік. Близько 80% саджанців, які культивують у розсаднику, – це саджанці лохини, решта – 20% садивного матеріалу – жимолость, брусниця, ожина, аґрус, журавлина, малина. Розсадник один із перших в Україні почав вирощувати саджанці ягідних культур методом іn vitro. Тут не лише вирощують саджанці, а й працюють на власному демополі, де перевіряють і тестують інноваційні технології, підходи та техніки догляду за ягідними культурами. На одній із ділянок розсадника закладена плантація лохини в контейнерах для подальших досліджень.

Вирощуючи різноманітні саджанці, власники розсадника акцентують на впровадженні новинок світових досягнень у виробництво. У компанії щороку відводять ділянки для тестування нових схем живлення і ЗЗР, для випробування нових торфів і торфосумішей.

– Ми постійно консультуємось із провідними технологами з рослинництва. Аналізуючи ці дані, щороку вдосконалюємо процес вирощування рослин. Для нас пріоритетом є виростити саджанці, які будуть відповідати вимогам і очікуванням покупців, – розповідає Анна Домбровська.

Цьогоріч у розсаднику «Фруктовий сад АТ» зібрали перший урожай жимолості їстівної. Цю ділянку заклали восени 2019 року. На ній висадили 12 найбільш перспективних сортів саджанців різного віку. Незабаром власники розсадника зможуть поділитися даними про найбільш урожайні сорти жимолості.

ЛОХИНА Й ЖИМОЛОСТЬ: СХЕМИ ДОГЛЯДУ ВІД РОЗСАДНИКА «ФРУКТОВИЙ САД АТ»

Літо – це сезон врожаїв у ягідівників. Але вкрай важливо в цей час не забувати й про регулярне живлення та захист своїх насаджень, а в ідеалі – продовжувати працювати за схемами фертигації, навіть закінчивши збір урожаю, зазначає Анна Домбровська. За її словами, у насадженнях жимолості після збору ягід варто збільшити внесення азотних добрив, щоб рослини не припинили росту, а продовжили вегетацію. Пропустивши цей момент, потім буде дуже важко вивести цю культуру зі стану спокою.

Анна Домбровська пропонує типові схеми живлення лохини та жимолості, яку використовують у розсаднику «Фруктовий сад АТ».

Багатьох ягідівників цікавить, коли найкраще висаджувати саджанці. За словами Анни Домбровської, найкраще робити це восени, адже в цей час рослина готується до стану спокою, і процес транспортування та пересаджування для неї буде найменш стресовим.

У весняний період, розповідає Анна Домбровська, провести висадку вчасно вкрай складно через затяжні зими чи дощову погоду. А рослина, яка вже почала вегетацію і стресувала під час висадки, втрачає потенціал росту й розвитку. Відповідно, приріст пагонів може бути гірший, що спричиняє зменшення врожайності на наступний рік.

– Наш розсадник – це не просто робота чи бізнес, це стиль життя, до якого ми вже прикипіли. Головна наша мета – вирощування якісного посадкового матеріалу. І ми завжди дуже хвилюємося, щоб не підвести свого клієнта. Приємно, що впродовж усіх років існування розсадника отримуємо тільки позитивні відгуки, – задоволено констатує Анна Домбровська. ®

«Фруктовий сад АТ»

Київська область, Обухівський район, с. Халеп’я

Тел.: (096) 931-80-69, (096) 958-01-39, (096) 931-80-68

e-mail: sadok_prom@ukr.net

www.fruitsad.com.ua, www.sadok.biz.ua

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті