Аналітики розрахували, наскільки вигідно вирощувати ожину

 Аналітики розрахували, наскільки вигідно вирощувати ожину

Аналітики Pro Capital Investment відзначають зростання попиту на ожину. Наразі ягода стає все популярнішою не тільки на внутрішньому ринку, а й за кордоном. До того ж ніша вирощування ягід нині ще не заповнена. На основі цього аналізу фахівці створили бізнес-план.

Зростає кількість українських фермерів, які приділяють увагу не тільки врожайності ягід, але і їхньому сортовому розмаїттю, зовнішньому вигляду, упаковці. У результаті імпортери з Європи та інших країн зацікавилися українською продукцією, адже і коштує вона в середньому на 30% дешевше, ніж ягоди з інших країн.

Зараз найзаповненіші ніші в Україні – це полуниця і малина, незабаром до них приєднається смородина. Тому аналітики радять початківцям приділити увагу нішам, де немає такої конкуренції, зокрема вирощуванню ожини.

Ця ягода не така солодка як малина, проте містить величезний набір корисних для організму речовин. Про це добре відомо людям, які ведуть здоровий спосіб життя, і виробникам різноманітної вітамінної продукції. Тому попит на ожину розширюється, що дозволяє з упевненістю говорити про високу інвестиційну привабливість вкладення коштів в організацію її вирощування. Окрім того, врожайність ожини в 2-3 рази вища, ніж у малини, що означає більше доходів при таких самих витратах.

Компанія Pro Capital Investment пропонує організувати господарство на площі 10 га. Сам бізнес-план розрахований на 7 років, вкласти необхідно буде 312 тисяч доларів. Як запевняють у компанії, вже через 3,5 років вкладені у вирощування ожини кошти окупляться.

Журнал «Ягідник»

Останні статті

1 Комментар

  • Дайте пожалуйста расчет на 10 гектар . Условия и что в сумму входит. Спасибо
    +380506986939

Comments are closed.