ALTE FOODS: як розвиває бізнес найновіше заморожувальне підприємство в Україні

 ALTE FOODS: як розвиває бізнес найновіше заморожувальне підприємство в Україні

Ягідний ринок в Україні невпинно розвивається, а українські фермери збирають якісний урожай, один із шляхів реалізації якого – заморожування. Це перспективна галузь діяльності. І це доводить нове заморожувальне підприємство, засноване 2019 року, – ALTE FOODS. Про те, як розвивається український ринок заморожування, які етапи проходить ягода від її збору до заморожування, яким критеріям має відповідати ягода, ми поговорили з директором підприємства Романом АНЗІНИМ.

Ідея створення компанії ALTE FOODS виникла 2019 року із розуміння того, що галузь ягідництва в Україні дуже потужна, а тому на ринку є достатньо якісної сировини для заморожування. Засновники підприємства вирішили, що це один із напрямків розвитку українського бізнесу. Головне – стимулювати фермерів збільшувати насадження, щоб нарощувати високоякісну сировинну базу.

– Якщо порівнювати з Польщею, то в Україні ринок заморожування тільки починає розвиватися. В Польщі є орієнтовно 400 заморожувальних заводів, а в Україні потужних, сертифікованих підприємств всього від 20 до 30. Тому наша держава має перспективи розвитку як конкурента на міжнародній арені. Адже потрібно конкурувати не між собою в межах країни, а з іншими країнами та виводити український продукт на рівень міжнародного ринку. Тому в 2019 році прийшла ідея збудувати новий завод із нуля, – розповідає директор компанії ALTE FOODS.

Будівництво завершили в 2021 році, одразу отримали сертифікат FSSC 22000®. Сезон 2021 року був перший в історії компанії ALTE FOODS. Цього року підприємство пройшло сертифікацію BRC GS. Тому завод працює за принципами харчової безпеки та міжнародними стандартами якості.

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ СИРОВИНИ

Підприємство ALTE FOODS розташоване в Житомирській області біля м. Коростень, в селі Поліське. Цей регіон багатий на чорницю. Тому одним із основних напрямків роботи компанії є заморожування чорниці, малини, суниці садової та бузини. Це базові ягоди. Іноді трапляється працювати з журавлиною, яблуками.

– Під час прийому сировини особливу увагу приділяємо якості ягід, саме тому прийом та перевірка сировини проходять в декілька етапів. Перший етап – прийом продукції на рампі. У власній лабораторії підприємства проводиться перевірка, яка визначає придатність ягід до заморожування. Кожен продукт має свої характеристики та специфічні якості, які мають відповідати нормам та вимогам для певного сорту сировини: органолептичні властивості, обсяг органічних і мінеральних домішок тощо. Наприклад, для чорниці додатково необхідно проводити радіологічний аналіз. У північному регіоні України є проблеми з радіаційним фоном, що є наслідком чорнобильської катастрофи. Тому особливу увагу на підприємстві приділяють саме радіологічним вимірюванням, які проводять безпосередньо під час прийняття продукції, – розповідає Роман Анзін.

Радіаційний фон ягоди важливо та необхідно вимірювати, адже він впливає на шляхи реалізації партії. Наприклад, заморожена продукція для дитячого харчування повинна мати радіаційний фон, нижчий ніж 100 Бк. Тому ягоду сортують на класи: до 100 Бк і більше ніж 100 Бк.

За словами директора компанії, важливо проводити роз’яснювальні роботи з заготівельниками щодо дотримання правил збору, вибору та транспортування ягід. Для того, щоб на завод потрапила якісна продукція, підприємство повинно цьому сприяти. Зокрема, необхідно правильно організувати рампу прийому урожаю від населення, поміщати ягоди під час прийому у правильну тару.

Продовження статті безкоштовно читайте в журнал «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Журнал «Ягідник»

Останні статті