Акценти: якісні сертифіковані саджанці лохини і технологія

 Акценти: якісні сертифіковані саджанці лохини і технологія

Ключове значення у створенні плантацій лохини американської має вибір посадкового матеріалу.

Словом, важливо підібрати саджанці хорошої якості. Ця умова є основою для подальшого успіху ведення плантацій лохини. Придбання садивного матеріалу з джерел невідомого походження може стати причиною проблем у майбутньому.

ЧОМУ МИ ПОВИННІ ВИБИРАТИ СЕРТИФІКОВАНИЙ МАТЕРІАЛ?

Вибір сертифікованих розсадників, до яких також належить господарство Polska borówka sp. Z o.o., є важливим критерієм для закупівлі саджанців. Ми впевнені, що рослини розмножуються відповідно до правил, що діють у Європі і світі. Розсадники контролюються державними органами, що підтверджує їхню якість. Кожну партію ці установи досліджують на наявність вірусів, грибів або інших патогенів. Контроль за фітосанітарними процедурами принциповий і обов’язковий. Без цього ми не змогли б забезпечити клієнтів ма- теріалом відповідної якості. За умови придбання посадкового матеріалу в саме таких перевірених фірмах ми впевнені, що рослини будуть здоровими. У процесі виробництва садивного матеріалу перевірки проводяться не рідше ніж двічі на рік, негативні результати досліджень призводять до виключення розсадника зі списку господарств, яким дозволено продавати і вирощувати саджанці.

Важливий і зовнішній вигляд розсадника та порядок у ньому, оскільки це одне з ключових питань, що впливає на якість вирощеного матеріалу. Підтримка порядку і відповідного маркування в розсаднику перш за все усуває проблеми, в тому числі з перемішуванням сортів.

Ведення виробництва відповідно до правил також впливає на те, що ми гарантовано купуємо саме обрані сорти. Це також важливо, тому що поточний ринок лохини орієнтується виключно на сорти. Майте на увазі, що походження сортів скрупульозно контролюється тільки в сертифікованих розсадниках. У тих фірмах, які не перебувають під контролем держустанов та не звертають особливої уваги на благополуччя клієнта, може виникнути плутанина з ідентичністю сортів. Створено багато розсадників, які пропонують товари за «конкурентоспроможною» ціною, але працюють без нагляду. Часто в таких розсадниках ми можемо натрапити на так звані змішані сорти, коли виробник сам не знає, що він виростив і який сорт продає своїм клієнтам. Уже тоді потрібно подумати, чи ми звернулися до відповідального виробника і чи купимо те, що хочемо. Не варто обманюватися низькою ціною.

Вирощування саджанців коштує дорого. Забезпечення правильних умов для рослин для їхнього адекватного зростання приводить до значних витрат. Хороша якість саджанців входить у ціну. Аналогічно відбувається й з іншими продуктами, наприклад такими, що не підлягають переробці. Якість рівнозначна ціні. Потрібно інформувати відповідні установи про незаконні процедури, які руйнують хорошу репутацію розсадників у країні. Це особливо важливо в аспекті підтримки хоро- шої якості фруктів, якими Європа славиться у всьому світі.

ВИБІР З ТОЧКИ ЗОРУ МЕТОДУ РОЗМНОЖЕННЯ

Будь-який спосіб розмноження саджанців хороший, але тільки в тому разі, якщо він проводиться в правильних умовах. Незалежно від того, чи це метод in vitro або вегетативний метод, потрібно обрати перевірене джерело, яким є сертифікований, зареєстрований розсадник. Якщо виберемо товар у продавця, у якого з’явилась ідея створити лабораторію і почати розмножувати рослини без будь-якого контролю, зробимо велику помилку. Ми не будемо впевнені, що наші рослини будуть плодоносити. Як наслідок, інвестиції на створення плантації замість забезпечення швидкого повернення вкладених коштів можуть обернутися провалом. Власне, неперевірені лабораторії не завжди відповідають вимогам, що пред’являються при розмноженні методом in vitro.

Для успішного розмноження in vitro необхідні належні умови, стерильні і контрольовані. Завдяки стерильним умовам у приміщенні для виробництва мікросаджанців ми впевнені, що вони здорові і вільні від патогенів. Рослини, що розмножуються традиційним методом, тобто вегетативним, коштують дешевше і їх легше виростити. Забезпечення правильних умов при укоріненні пагонів є ключовим моментом у виробництві цього типу саджанців. Однак варто пам’ятати, що ці саджанці, якщо їм не було забезпечено адекватного догляду, стають більш чутливі до різних грибкових збудників.

Важливим фактором є джерело пагонів для виробництва саджанців. Материнські рослини повинні рости в ізоляції, що забезпечує контроль за їхнім здоров’ям. Маточник, що є джерелом матеріалу для розсади, повинен бути відділений від плантації і підданий ретельному огляду. Потрібно бути впевненим, що в обраному нами розсаднику дотримується чистота сортів. У розсадниках, що перебувають під контролем державних санітарних установ, усе це ретельно вивчається, і кожна виявлена неточність впливає на те, що таку партію рослин не допустять до продажу.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД САДЖАНЦІВ

Вибираючи рослини для плантації, варто звернути увагу на їхній зовнішній вигляд. Важлива не тільки їхня надземна частина, а й те, що ховається в горщику. Можна сказати, що корінь – це головний «двигун» рослини, звичайно, окрім процесу фотосинтезу та іншого. Саме завдяки корінню саджанець може поглинати поживні речовини, необхідні йому для функціонування. Отже, купуючи саджанець, треба перевірити, чи добре розвинена рослина в цій частині, чи корінь займає весь об’єм горщика. Не варто боятися перевіряти, як вкорінений саджанець. Добре розвинена коренева система гарантує швидкий ріст рослини, а отже, і врожайність. Тим часом як об’єм горщика малоістотний, чи буде це P9, чи C3. Відомо, що чим більша грудка, тим краще. Тим не менш, важливо, як саме розвинена коренева система. Коли вона в задовільному стані, ми впевнені, що прийметься навіть рослина з невеликого горщика.

Стабільність якості матеріалу розсадника також дуже важлива. Другим важливим фактором, відповідальним за наш вибір, є надземна частина рослини. Тому варто вибирати рослини, які добре розгалужені, з великою кількістю приростів. Два стебла – абсолютний мінімум. Важко буде отримати добре розвинені і плодоносні кущі при вирощуванні з неякісного матеріалу з одним-двома пагонами. Потрібно вибирати саджанці, які обрізалися. Завдяки цьому кущі бувають добре розгалужені і вкорінені.

Третій фактор – загальний порядок у розсаднику. Вже з самого входу в розсадник ми помітимо, як виробник піклується про свої рослини. Збережений порядок гарантує нам, по-перше, чистоту сортів, без «міксів»; по-друге, саджанці без «бонусів» у вигляді бур’янів, або самосійних дерев, чи інших рослин, що також часто трапляється. Додаткова рослинність у горщику перешкоджає росту лохини, її хорошому укоріненню, що має

величезний вплив на подальший розвиток рослини, її адаптацію до навколишнього середовища в полі, а потім

і на врожайність. Як ви можете бачити, найдрібніші деталі впливають на якість матеріалу розсадника.

МЕТА – ПЛАНТАЦІЯ

У саджанців лохини хорошої якості має бути кілька сильних пагонів. Ринок вимагає все більше й більше від виробників лохини, і тому, коли в нас недостатньо знань про ці рослини, наш вибір повинен ґрунтуватися на досвіді продавця. Будь-який власник розсадника, що цінує свого клієнта, порадить і допоможе у виборі сорту. Коли ми будемо впевнені в джерелі, з якого будемо купувати саджанці, належить подумати, чи достатньо ми знаємо про її вирощування. Не треба забувати, що лохина високоросла – досить специфічна рослина, і далеко не кожен аматор самотужки здатний добре вести плантацію з нуля. Якщо ми не впевнені у своїх знаннях і не можемо отримати їх самі, варто зробити ставку на фірми, які допоможуть нам почати цей бізнес і краще керувати ним.

Слід обирати фірми, які прагнуть до того, щоб клієнт отримав усю необхідну інформацію про рослини. Адже є виробники, які надають допомогу від А до Я, починаючи від підбору саджанців до підготовки поля та подальшого вирощування лохини. Дуже добре, коли така фірма має багаторічний досвід. Тоді ми будемо впевнені, що наші інвестиції не будуть втрачені.

ВИСНОВКИ

По-перше, професіоналізм у виборі джерела саджанців для плантацій. Тільки кваліфіковані та перевірені розсадники здатні запропонувати якісний і різноманітний матеріал для створення плантацій.

По-друге, знання – слід використовувати знання власника розсадника, постачальника саджанців у виборі сортів, типу посадкового матеріалу і способу посадки.

По-третє, походження саджанців і спосіб їхнього розмноження будуть впливати на подальше їхнє зростання на плантаціях. Пам’ятаймо про це!

Журнал «Ягідник»

Останні статті