Акігумі: що відомо про ягоду майбутнього?

 Акігумі: що відомо про ягоду майбутнього?

Незважаючи на поширення суниці садової, лохини, жимолості тощо, з кожним роком набирають усе більшої популярності й нішеві культури, зокрема акігумі – маслинка парасолькова. Наразі у світі існує до 50 сортів цієї ягідної культури, 30 з яких уже зібрав у своїй колекції садівник з Кам’янця-Подільського, засновник розсадника «Подільська розкіш» В’ячеслав Францішко. Детальніше про цю культуру, власні сорти, особливості та переваги порівняно з гумі він розповів в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник».

– Акігумі – дуже близький родич гумі. Якщо гумі – це маслинка багатоквіткова (лох багатоквітковий), то акігумі – маслинка парасолькова (лох зонтичний), – зазначає В’ячеслав Францішко. – Ця культура зараз стає дуже популярною, адже вона надзвичайно корисна. Так, У США розробили вже 12 лікувальних патентів, у яких використовуються ягоди акігумі. Тому ця культура має неабиякі перспективи.

За словами садівника, гумі достигає у червні, коли є дуже багато інших ягід – суниця, черешня, лохина, які за смаковими властивостями неабияк переважають гумі. Коли достигає маслинка парасолькова (акугумі), тоді з плодів залишаються лише яблука та груші.

– Акігумі дозріває з середини вересня і може бути на дереві аж до цієї пори – до середини січня. Причому важливо, що рослина та її ягоди не бояться заморозків, – каже В’ячеслав Францішко. – За смаком ягоди акігумі схожі на гумі, але, на мою думку, більше нагадують гранат. Їх можна споживати як у свіжому вигляді, так і заморожувати чи перетирати.

Загалом у світі зараз існує до 50 сортів цієї культури, натомість В’ячеслав Францішко зібрав у своїй колекції вже майже 30!

– У мене зараз зібрана колекція сортів цієї культури з усього світу. Але, крім того, є й два сорти власної селекції, які мають унікальні відмінності, зокрема вирізняється розміром і смаком ягід. Один з них, Світанок, достигає, коли ще немає ніяких ягід, а другий показав себе лише цього року. Його ягоди дуже великі та можуть зберігатися на дереві як мінімум до середини січня, – розповідає садівник.

Читайте також: Екзотичні ягоди та виноград без хімії

Журнал «Ягідник»

Останні статті