Аґрус допоможе скинути зайву вагу

 Аґрус допоможе скинути зайву вагу

Чудодійні властивості аґрусу допоможуть схуднути. До такого висновку дійшли дієтологи. Ягода володіє проносними властивостями та налагоджує обмін речовин, тож її часто включають до дієт для схуднення.

Аґрус надзвичайно корисна ягода. Він має вітаміни А, В1, В2, С та Р, також ягода насичена калієм та фолієвою кислотою. А ще у складі містяться моно- та дисахариди, харчові волокна.

Насамперед ягода буде корисна при порушеному обміні речовин. Часто її використовують у дієтичному харчуванні. При ожирінні хворому рекомендують з’їдати щодня протягом декількох тижнів по 800-900 г аґрусу та суворо обмежити добову калорійність їжі. Також корисний аґрус як основна їжа для розвантажувального дня.

Використовують аґрус і при хворобах шлунково-кишкового тракту, сечового міхура та нирок, гастроентероколітах, хронічних запорах. Застосовують ягоду як жовчогінний і сечогінний засіб. Також ягоду рекомендують вживати при гіповітамінозі, дефіциті заліза, міді та фосфору в організмі.

Показаний аґрус і при недокрів’ї та підвищеній проникності судин. А ще ягода чудово підвищує імунітет, а також захищає організм від дії радіоактивних речовин. Вважається, що пектини, які містяться в аґрусі, виводять з організму радіонукліди і солі важких металів.

Здатна ягода і попереджати виникнення та розвиток онкологічних захворювань. Має таку властивість завдяки серотоніну, який міститься у ягоді.

Також аґрус використовують у косметології. Найкраще він підходить для сухої шкіри обличчя. Стиглі ягоди розминають та просто кладуть на 15 хв на обличчя. Можна до ягоди додати чайну ложку кукурудзяної або оливкової олії. Для жирної шкірі ліпше підійде нестигла ягода.

Для вживання рекомендують аґрус з ідеальною зрілістю: коли ягода ще тверда, досягає свого максимального розміру, але лише починає набувати забарвлення властивого сорту. Також рекомендують їсти аґрус прямо з куща, з «ніжками». Адже так у ягодах лишається максимум корисних речовин.

Проте перед тим, як вживати ягоду, переконайтеся, що у вас немає протипоказань щодо. Аґрус шкідливий при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки в періоді загострення. Він також протипоказаний при ентеритах, колітах, що супроводжуються проносом. У цьому випадку можна в незначних кількостях приймати свіжий сік агрусу. Водночас перед вживанням ягоди варто проконсультуватися з лікарем, аби переконатися, що аґрус піде вам на користь.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *