«Агро Буськ»: якісна лохина, орієнтована на експорт

 «Агро Буськ»: якісна лохина, орієнтована на експорт

Кожен ягідний бізнес – унікальний, бо формується із низки факторів, які притаманні певному регіону та особливостям конкретного підприємства. Так, вирощувати лохину компанія «Агро Буськ» почала завдяки наявності кислих ґрунтів, які так полюбляє ця культура. А специфічний рельєф місцевості, де розташовані плантації, вносить свої корективи в агротехніку. Детальніше про те, як це – вирощувати лохину на схилах, як потрібно корегувати полив та інші ключові моменти, а також про переробку лохини та створення продукту з доданою вартістю журналу «Ягідник» розповів керівник компанії «Агро Буськ» Олександр БАРБАНЮК.

АГРОТЕХНІКА: САДИВНИЙ МАТЕРІАЛ, ОСОБЛИВОСТІ ПОСАДКИ ТА ДОГЛЯДУ ЗА НАСАДЖЕННЯМИ В «АГРО БУСЬК»

Олександр Барбанюк обрав класичні та традиційні сорти для плантації: Дюк, Спартан, Блю Голд, Блю Кроп і Еліот. Питання якості садивного матеріалу – одна з ключових запорук здорової та успішної плантації, тому компанія «Агро Буськ» купувала саджанці лише в перевірених розсадниках. У компанії «Агро Буськ» розповідають, що план насаджень потрібно розробляти тільки з урахуванням особливостей рельєфу місцевості.

Який бізнес розвивається без помилок? Таке трапляється зрідка. Тому і в господарстві «Агро Буськ» досвід здобували ціною власних помилок. Зокрема, хиби були допущені у виборі субстратів, кількості материнської породи в посадковій гряді, в глибині розміщення гряд тощо, які вдало виправили.

Аналізуючи особливості розташування плантації лохини та рельєф місцевості, правильна система краплинного зрошення – надзвичайно важлива для вирощування якісного врожаю лохини.

– Якщо враховувати те, що в нас дуже різкий перепад висот, то нам надзвичайно важливо зрошувати лохину рівномірно у кожній частині плантації. Тому розробити проєкт системи крапельного зрошення та змонтувати його було досить складним завданням. У цьому нам допомогла компанія «ПрофПолив». Ми і зараз співпрацюємо з нею, купуючи там всі необхідні розхідні матеріали, а фахівці підприємства за потреби надають нам практичну допомогу та консультують щодо різних питань, – розповідає Олександр Барбанюк.

Керівник компанії «Агро Буськ» зізнається, що цього року планує експорт лохини за кордон, зокрема, в Польщу.

Продовження статті безкоштовно читайте в журналі «Ягідник» № 3 тут.

Аби придбати друкований випуск журналу, оформити передплату на рік (у 2022 році буде 5 випусків) або придбати видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся: Лариса Товкач, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Якщо ви хочете, щоб у наступному номері журналу ми написали саме про ваше господарство, підприємство, медіагрупа «Технології та Інновації» пропонує розміщення новин та інформації про компанії на електронних та друкованих ресурсах. Ми з радістю напишемо про досвід – ваш чи ваших клієнтів, про впроваджені новітні технології та передові рішення у журналах чи на сайтах («Ягідник» і «Садівництво і Виноградарство. Т.І.»).

Контакти: Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22rnadia@ukr.net

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net.

Анна Панкратенкова, менеджер, +38 097 759 25 83, +38 095 607 09 04, reklama.nti@gmail.com

Все буде Україна!

Олар Катерина

http://jagodnik.info

Останні статті