Майже 50% експорту суниці садової з України в минулому році було відправлено до ЄС

 Майже 50% експорту суниці садової з України в минулому році було відправлено до ЄС

Як передає джерело A7D, майже половина полуничного експорту припала на ЄС. Крім того у поточному році Україна експортувала половину всієї ягоди на ринок Євросоюзу здебільшого у якості сировини для подальшого заморожування.

«Ще в 2013 році навіть росіянам було важко знайти в Україні полуницю, яку можна було б довезти до їх ринків. А в 2016 році вперше ми експортували рекордний обсяг – 2 тис. тонн. Потім експорт почав знижуватися», – прокоментувала ситуацію ягідного експорту 2019-ого року аналітик оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

Підводячи підсумки 2019-ого року, також стало відомо, що експорт української черешні знизився, а серед ринків, куди ягода таки постачалася залишилися лише Молдова і Білорусь, майже ні одної країни ЄС.  Зниження відбулося і через те, що до 2014-ого року майже вся черешня відправлялася до Росії.

І якщо українські підприємства в 2017-ому році робили спроби диверсифікації експорту, внаслідок чого черешню з України купували більше шести країн, то наразі ситуація не повторилася.

«Втім, в 2018 році ми цей досвід не повторили, тому що зовнішні ціни були незадовільними (хоча і внутрішня ціна була теж низькою). А вже в наступному році значно «просіли» в експорті », — сказала Тетяна Гетьман.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *