Досвід експорту заморожених ягід та плодів фермерських господарств України

 Досвід експорту заморожених ягід та плодів фермерських господарств України

Через швидке псування ягід та швидку зміну цін ягідні підприємства часто переносять втрати та збитки, тому частина продукції відправляється на заморозку, аби мати змогу реалізовувати її протягом року. Основна частина такого продукту відправляється на ринки ЄС, де він користується попитом, за рахунок популярності здорового харчування.

Для українських фермерських господарств, у тому числі і «Ніжин Агроінвест» із Чернігівщини, підвищенням перспективності відправки ягідної продукції на експорт стало відкриття європейських ринків, передусім тарифна лібералізація, що відбулася після підписання Угоди про асоціацію, а також вигоди Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Таким чином, використовуючи європейські підходи до організації сільськогосподарської співпраці та спираючись на підтримку держави, «Ніжин Агроінвест налагодило поставки заморожених ягід належної якості до країн ЄС.

Звичайно, на шляху до успішного експорту ягід українські хазяйства стикаються з такими проблемами, як недостатні потужності післяурожайної обробки та охолодження, занизький рівень якості продукції та харчової безпеки виробництва, замалий обсяг партій та відсутність змоги самостійного збору необхідний пакет документів і знаходження виходів на європейських партнерів.

Але після вирішення ряду питань, вітчизняні аграрії все ж стали спроможними конкурувати за ціною з європейськими фермерами та вигідно експортувати свою продукцію до ЄС у порівнянні із постачальниками з третіх країн.

Зокрема цьому сприяло скасування ввізних мит для українських експортерів, що надало змогу знизити ціну на 12-14%, урядові програми підтримки сільського господарства, що дало модливість отримати дотації на функціонування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та до 40% компенсації від вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Немалу роль відіграло і нарощування потенціалу експорту за рахунок сільськогосподарської кооперації, підтримка техніко-технологічної модернізації виробництва для його відповідності стандартам НАССР.

«…виходячи в ринок Європи, ти виходиш в світ. А там є лідери, які вже мають великий попит…якщо б не було такої зони економічної торгівлі, то експорт був би набагато складнішим… Ми не маємо додаткових мит…І ми можемо вільно конкурувати з виробниками в Європі». – Андрій Білий, голова фермерського господарства “Ніжин Агроінвест”.

Простір

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *