Як вирощують ягоди та саджанці у приватному підприємстві «Агроспецгосп»

 Як вирощують ягоди та саджанці у приватному підприємстві «Агроспецгосп»

Смородина, малина, аґрус – традиційно відомі українцям ягоди. Вони все ще досить популярні завдяки своїм цілющим властивостям, попри різноманіття і доступність екзотичних фруктів на ринках та в супермаркетах. Клімат України підходить для вирощування таких ягід, однак це далеко не єдиний маркер успіху в галузі. Зокрема, важливо правильно підібрати місце висадки саджанців, сорти, технологію догляду та спосіб збирання врожаю. Про технології вирощування ягід і саджанців ми дізнались у Юрія КАЧУНЯ, керівника ягідного напрямку ПП «Агроспецгосп» та засновника ТзОВ «Агропромсад», під час 3-го Національного конгресу «Ягідництво та кооперація 2019».

Смородина – унікальна ягода, яка комфортно почувається на рівнині, боїться перезволоження. Добре, якщо є невеличкий ухил, але на горбистій місцевості важче досягти урожаю, ніж на більш захищених від вітру площах.
Це найбільш поширена ягідна культура, яку вирощують у промислових масштабах. У господарстві «Агроспецгосп», що в селі Плотича на Тернопільщині, окрім чорної смородини і червоної порічки, вирощують також
вишню, посадковий матеріал аґрусу та аронії – чорноплідної горобини.

Загалом для ягідників у господарстві відвели 100 га землі. Здебільшого це були саме смородинові плантації, і такий вибір був зумовлений широкими можливостями збуту, адже, наприклад, аґрус чи аронія не такі популярні як у населення, так і у закупівельників. Однак на початку 2019-го ці площі значно зменшили, залишивши тільки 50 га насаджень. Причина – економічна: значне зменшення попиту на ранні сорти смородини.

– У нас були ранні сорти смородини, із якою важко було працювати, – розповідає про економіку ягідного виробництва Юрій Качунь. – Концентратна галузь не може переробити великі обсяги сировини. Джеми та варення нині виробляють у малій кількості, оскільки зменшується попит на цю продукцію. А свіжий ринок, так само як і переробка, у вигляді заморожування, потребує якіснішої, твердішої ягоди, аніж рання, котра, до речі, незамінна у виробництві концентратів…

Поряд із цим, невдовзі на Тернопільщині планують розпочати новий проєкт, під який потрібна буде саме рання смородина, тому насадження планують поновлювати.

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

Останні статті