Барвинівський інноваційний лохиновий рай

 Барвинівський інноваційний лохиновий рай

«БЕТЕК» – один з найбільших виробників і постачальників свіжих ягід лохини садової в країни СНД та Європи. Компанія вирощує лохину на площі 325 га, із них плодоносну – на 316 га.

Не буде перебільшенням сказати, що в селі Барвинівка Новоград-Волинського району, що на Житомирщині, розкинувся лохиновий рай. Тут, як ми вже не раз згадували, розміщені плантації лохини садової компанії «БЕТЕК», які є найбільшими в Україні та одними з найбільших у Європі.

Закінчився сезон збирання ягід. Як стверджують працівники «БЕТЕКу», сезон видався вдалий. Ягідники отримали один із найбільших урожаїв за всі роки діяльності компанії. І хоча цього року технології догляду плантацій не
змінювали, кліматичні особливості сезону, кажуть, вплинули на розмір плодів: зібрали багато дрібних ягід.

– Ми обрізаємо кущ, як правило, трохи економно, щоб більше збереглося квіткових бруньок, бо взимку, зазвичай, їх гине 30–40 відсотків, – пояснює директор компанії «БЕТЕК» Віктор ФАРАФОНОВ. – Торік узимку в нас загинуло майже 30% урожаю. От тому ми залишаємо бруньок трохи більше, ніж потрібно. Остання зима була м’яка, кущі добре перезимували, було дуже багато ягід, але серед них – і дрібні. Тому була проблема з реалізацією, але невелика. Ми все продали, у нас нічого не пропало. На заморозку майже нічого не пішло.

На плантаціях росте лохина сортів Duke, Bluegold, Bluecrop, Liberty, Elliott та Aurora. 80% продукції виробник експортує. Решту реалізує на внутрішньому ринку. Компанія співпрацює із партнерами з Нідерландів, Німеччини, Бельгії та Великобританії.

Плантації лохини – зразок чистоти і порядку. Тут все буквально дихає раціональністю та європейськими підходами до справи. Як зізнаються в «БЕТЕКу», закласти її коштувало не лише неабияких грошей, а й відвертого  «креативу», оскільки досвіду організації великих промислових плантацій в Україні на той час не було. Експериментувати довелося майже в усьому, кожен елемент підбирали окремо: підживлення, режим крапельного зрошення, розташування полів… Найважче, зізнаються, було обрати сорти для посадки, адже як проявить себе імпортний сорт у вітчизняних умовах не може гарантувати жоден навіть найкращий плодорозсадник.

Саджанці для перших 150 га барвинівські ягідники привезли зі Сполучених Штатів (компанія Fall Creek), це були старі сорти Дюк (Duke), Блуголд (Bluegold), Блукроп (Bluecrop), Елліот (Elliott), але саджанці дуже високої якості, ми їх привезли дуже маленькими – буквально півторасантиметровими, і дорощували на місці до розміру, як кажуть ягідники, літрового горшка. Дотримуватися технології дорощування нам допомагали спеціалісти компанії Fall Creek.

Для того, щоб вирощувати ягоди високої якості, у компанії підбирають рослини лише з чудовим генетичним складом. Усі сорти по-своєму добрі. Є ранні, середньостиглі та пізні сорти.

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

Останні статті