Віталій Ріпамельник, «Поділля-Плант»: «Популяризуємо та впроваджуємо суницю садову іноземної селекції в усіх регіонах України»

 Віталій Ріпамельник, «Поділля-Плант»: «Популяризуємо та впроваджуємо суницю садову іноземної селекції в усіх регіонах України»

Суниця садова – дуже популярна ягідна культура в Україні. На неї припадає основна питома вага в загальній пропозиції на ринку ягід – 42,1% порівняно з усіма іншими ягідними культурами. Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю (СТОВ) «Поділля-Плант» виробляє та реалізує безвірусний посадковий матеріал, що розмножується в Україні та має сертифікат європейського зразка. Про роботу господарства, найпопулярніші сорти суниці садової, що їх реалізує товариство, «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» поспілкувалися з директором СТОВ «Поділля-Плант» Віталієм РІПАМЕЛЬНИКОМ.

І ЧИМ ВОНА ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД ЗВИЧАЙНОЇ?

– Фріго – це технологія вирощення розсади суниці. До 2002 року в Україні безвірусним посадковим матеріалом суниці садової ніхто не займався. Ми, – розповідає директор СТОВ «Поділля-Плант» Віталій Ріпамельник, – першопрохідці. Раніше займалися просто розмноженням вітчизняних сортів. Варто відзначити, що фріго не має нічого спільного з виведенням нових сортів. Наше підприємство впродовж 3-4 років вчилося системі вирощування безвірусного посадкового матеріалу фріго розсади. Протягом цього часу наші фахівці їздили в Голландію, переймали досвід, до нас постійно приїжджали голландські колеги.

Упродовж десяти років весь матеріал виробляли спільно з голландським інститутом НАКТуінбау, який її супроводжував. Тепер, до речі, теж супроводжує, адже весь вихідний садивний матеріал ми завозимо з Нідерландів, а вирощуємо тут, на наших полях розмноження. Поле розмноження підприємства «Поділля-Плант» займає 10 га. На ньому планують виростити 3 млн стандартної розсади суниці садової. На первинному етапі процесу в
ґрунт висаджуються саджанці, які вирощуються до кінця осені. Вихідний матеріал готується в лабораторних умовах компанії-виробника, такий варіант дозволяє отримати гарантовано оздоровлений садивний матеріал. Ґрунт обробляють від патогенів спеціальними засобами. На одному гектарі висаджують 30 тис. маточних рослин з яких вийде 300.000 фріго саджанців. Мікроелементи, які потрібні для розвитку і росту саджанців, а також полив подають через систему крапельного зрошення. В період активного росту культур та у спеку все поле поливають «дощиком».

СТОВ «Поділля-Плант» розташоване в селі Медвеже Вушко на Вінниччині. Господарство було створене в 2002 році з метою розповсюдження європейського досвіду виробництва розсади фріго садової суниці. Партнером підприємства довгий час є фірма «Гооссенс Флевоплант БВ», що виробляє близько 80 млн розсади в Голландії. На кошти ґранту, який «Поділля-Плант» отримало від уряду Нідерландів, було збудовано сучасний комплекс із сортування та зберігання розсади фріго; також європейці передали українським аграріям комплект сучасної польової техніки та системи зрошення.

Продовження та усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті. Деталі оформленння підписки – тут.

Журнал «Ягідник»

Останні статті