Анна Луцько: «Органічне вирощення суниці садової ‒ перспективна справа не для лінивих»

 Анна Луцько: «Органічне вирощення суниці садової ‒ перспективна справа не для лінивих»

За статистикою, споживання ягід у всьому світі зростає. Сьогодні ринок свіжих ягід – один з найбільш високодохідних, а суниці садової взагалі генерує до 100% рентабельності. Так, обсяг ринку ЄС становить 2 мільярди євро. Тож українські аграрії сміливо можуть тримати курс у цьому напрямі. Але не всі фермери знають, як грамотно вести суничний органічний бізнес. Початківцям варто розпочинати його із невеликих ділянок, а з набуттям досвіду розширювати площі насаджень. Найбільш трудомісткий догляд за полуницею навесні. Про те, що найважливіше в цей період, на які аспекти варто звернути увагу перш за все, про нові тенденції у догляді та захисті рослин розповіла агротехнолог і агроконсультант Анна ЛУЦЬКО.

Насамперед зауважу: навесні  вже не можна вплинути на кількість квітконосів. Тобто наприкінці літа біологічний урожай уже сформований: відбулося закладення квіток і визначена їхня кількість. Зате можемо вплинути на якість продукції і на розмір ягоди, таким чином збільшивши урожай. Що ми й робимо. Працювати на полі починаємо, коли ґрунт прогрівається до +5 °С. Зазвичай повітря тоді матиме приблизно +10 °С. У цей час ми маємо
очистити поле від залишків сухого листя. Хтось очищає механічно (в кого великі площі), хтось вручну грабельками або ж обрізає сухе листя.

Потім обов’язково обробляємо кущі бордоською рідиною. Цей старий, але ефективний метод застосовується в органіці. Він хоч і не дуже зручний, але заміну бордоській суміші, мабуть, ще не скоро знайдуть. От ми цього року дуже активно на всіх полях використовували бордоську рідину і навесні, і наприкінці сезону, що дало дуже хороший результат. Потім, коли температура повітря піднімається вище від 13 °С, починаємо працювати з біологічними препаратами. Спочатку опудрюємо полуницю колоїдною сіркою. Вона теж дозволена в органіці. Температура підвищується – сірка випаровується, тим самим досягаємо інсектицидного та фунгіцидного ефекту, знищуючи личинки шкідників та збудники хвороб, що зимували біля нашої суниці садової.

Коли температура повітря піднімається до +18 °С, сміливо можемо використовувати біологічні препарати. На відміну від хімічних, біопрепарати для захисту рослин мають у своєму складі живі мікроорганізми та природні біологічно активні речовини, які синтезуються цими ж мікроорганізмами. Вони дозволені при вирощуванні органіки.

Продовження та усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *