Світове виробництво чорної смородини скоротилося у порівнянні із 2018 роком

 Світове виробництво чорної смородини скоротилося у порівнянні із 2018 роком

За даними міжнародної організації IBA, що об’єднує виробників чорної смородини зі всього світу, врожай ягоди в 2019 році склав нижчу кількість, аніж у минулому році. Через таку ситуацію, на відміну від 2018-ого, коли ціни на чорну смородину були надзвичайно низькими, у поточному році вартість за кілограм ягоди стабілізувалася.

Хоча в Європі мало хто зміг отримати більше, ніж 40 євроцентів за 1 кілограм для продукції на переробку. Трохи дорожче продавалася органічна ягода – 60 євроцентів за 1 кг, але таке виробництво дуже затратне та складне.

Як свідчать дані на 2019 рік, багато плантацій викорчовуються. Їм на заміну садяться інші культури, оскільки багато виробників не змогли знайти покупців за хорошою ціною, щоб досягти беззбитковості. Такими країнами є Австрія, Німеччина (врожай знизився вдвічі в порівнянні з 2018-им), Данія, Нідерланди, Латвія (через заморозки врожай зібрали лише на 25%) та Нова Зеландія.

Ті ж виробники, здебільшого у Великобританії та Франції, що залишаються вірними чорній смородині, вирощують рівно стільки, скільки потребують їхні постійні партнери для переробки. Також виробники із цих країн зосереджені на сортах, що адаптовані до їхнього клімату та на якості плодів, які відповідають потребам споживачів.

Навіть у Польщі, де спостерігалася тенденція росту даної культури протягом 10 сезонів 2019 року, можуть скоротити виробництво чорної смородини. Точні дані ще готуються, але відомо, що врожай точно нижчий ніж в 2018-ому, оскільки плантації отримали пошкодження через засуху та заморозки.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *