Ягоди годжі почали вирощувати у Білорусі

 Ягоди годжі почали вирощувати у Білорусі

Ягоди, за якими божеволіє весь світ, та які, як відомо, допомагають схуднути, тепер доступні для вирощування і в Білорусі. Так, рік тому, спробувавши для експерименту посадити екзотичні ягоди із терпким смаком, господарство «Поречанка» довело, що годжі без проблем ростуть в Білорусі, не гірше аніж лохина.

Ягоди годжі родом із Тібету, зацвітають вони в липні та плодоносять аж до грудня. Основне, що вони потребують, це сонце та правильний полив, а заморозків навіть не бояться. Найкраще ягоди смакують в сушеному вигляді, чимось схожі на смак на ізюм, але вживати іх можна не більше 2 столових ложок на день.

Рослина дивовижно прижилася на піщаних грунтах, несприятливих для вирощування традиційних видів ягід, та зараз вирощується на підприємстві у промислових масштабах.

«Ягоди годжі не є універсальним засобом ні для схуднення, ні для підтримки імунітету, ні для того, щоб не зіштовхуватися в житті із онкологічними захворюваннями. Як джерело мінералів, вітамінів, поживних речовин, вони мають свій плюс, але водночас вони не є обов’язковою їжею для європейської частини планети,  жителів нашої республіки в тому числі», – зазначила головний позаштатний дієтолог комітету по охороні здорав’я Мінгдержвиконкому Марина Попова.

У Європі ягоди годжі уже користуються популярністю, а стартова ціна за кілограм складає від 5-8 доларів. Перший врожай всього близько 200 кг білоруське господарство планує надіслати до Польщі, а вже з наступного року планується розширення площ, розповсюдження на внутрішньому ринку та експорту.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *