Don’t panic – be organic: практичні поради для органічного бізнесу з власного досвіду – Павел Ваврищук, ТзОВ Polska Borowka

 Don’t panic – be organic: практичні поради для органічного бізнесу з власного досвіду – Павел Ваврищук, ТзОВ Polska Borowka

У більшості країн Західної Європи органічне землеробство почало інтенсивно розвиватися наприкінці 1980-х років, а в сусідній Польщі така діяльність навіть регламентована законами ЄС. Павел ВАВРИЩУК, ТзОВ Polаna розповів нашим читачам про основні методи органічного виробництва у Польщі, законодавчий захист та дав практичні поради тим, хто хоче вирощувати безпечні продукти і піклуватись про свого споживача.

Перед тим як закладати власний органічний сад чи ягідник, важливо пам’ятати, що земля, на якій буде здійснюватися органічне виробництво, повинна пройти період конверсії, який триває до трьох років.

Під час вибору напряму розвитку господарства потрібно обов’язково врахувати всі елементи середовища, в якому працюватиме підприємство: це і кліматичні та ґрунтові умови, і розміри та розміщення ферм, господарських будівель, соціальних закладів, а також приділити велику увагу навчанню співробітників.

Не треба забувати про навколишнє оточення господарства та його «сусідів», від яких теж потрібен захист. Наприклад, якщо сад чи ягідник розташований у вітряній зоні, то разом з потоками повітря до господарства можуть потрапляти частинки пестицидів та інших шкідливих речовин, внаслідок обробітку сусідніх районів чи ділянок добривами з літаків. А це пряма шкода для органічних насаджень, які після перевірки можуть виявитись
забрудненими, а ще – витрата сил, фінансів і часу на додаткові перевірки на залишки шкідливих речовин у продуктах з вашого господарства.

Продовження та усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *