Індивідуальний підхід, висока якість та розвиток – кити, на яких чверть століття тримається «Агропереробка»

 Індивідуальний підхід, висока якість та розвиток – кити, на яких чверть століття тримається «Агропереробка»

Рівненське ТОВ ВТП «Агропереробка» під торговою маркою «Щедрик» – український виробник натуральної харчової продукції, що успішно працює на ринку вже понад 25 років. «Агропереробка» є першим українським виробником високоякісних наповнювачів. Тут виготовляють наповнювачі плодові, ягідні, овочеві; поливи шоколадні та молочні для збагачення морозива, молочних продуктів, кондитерських та хлібобулочних виробів, десертів.

Асортимент товарів групи HoReCa налічує 53 види сиропів, 24 види топінгів. Загалом нині підприємство випускає близько 500 найменувань продукції. У своїй роботі ТОВ ВТП «Агропереробка» керується трьома правилами, а це – індивідуальний підхід до кожного клієнта, висока якість продукції та сервісу, вдосконалення вже існуючих та створення нових видів продукції.

Про історію створення підприємства, принципи виробництва натурального продукту, яких дотримуються у виготовленні всієї продукції, а також про нові ідеї та плани розповіла генеральний директор ТОВ ВТП «Агропереробка» Ольга РУДОМСЬКА.

«Ягідник. Технології та Інновації»: Ольго Юхимівно, розкажіть коротко про становлення підприємства.

Ольга Рудомська: Сімейний бізнес родини Рудомських бере початок у 90-х роках ХХ століття. Ще від самої ідеї створення підприємство задумувалось як виробництво лише натуральної, корисної та високоякісної продукції з
відбірної сировини. Ці принципи актуальні від заснування й по сьогодні. Плани і надії були амбіційні, тому те, що зараз є – результат щоденної праці команди професіоналів упродовж понад 25 років.

Т.І.: Ви починали з переробки молока, потім взялися виробляти наповнювачі, сиропи, топінги – стали першими у цих нішах. Чому не зупинилися на молочному напрямі – стало цікаво чи просто технічно знайшли нішу і вирішили її освоїти?

О.Р.: Натхненням для будівництва власного плодово-ягідного заводу були наші йогурти з плодово-ягідними наповнювачами на дні стаканчика. Спочатку ми використовували імпортні джеми, потім вирішили варити їх самостійно. Розпочали із невеликих партій, згодом розширили виробництво. Крім того що стали першим виробником наповнювачів в Україні, ми також першими запустили лінію сиропів і топінгів задовго до того, як це стало мейнстримом. Наразі працюємо з великими підприємствами України – виробниками морозива, кондитерських та хлібобулочних виробів, а також із великими мережами кафе і ресторанів. Ми універсальні та унікальні, адже можемо запропонувати клієнтові і молочну, і плодово-ягідну продукцію.

Т.І.: Згадаймо за будівництво нових підприємств. У вас їх уже два. Де вивчали досвід, на які технології орієнтувалися?

О.Р.: Орієнтувалися на класику, бо мали на меті зробити продукт найвищої якості. Обладнання для молокозаводу придбали в Болгарії, впровадивши технологію термостатного способу виготовлення, що дозволяє не використовувати консерванти. Ягідний завод і все обладнання привезли з Німеччини. Вже тоді ми надихалися їхньою «харчовою філософією», адже ще у 1999 році німці казали, що упаковка Tetra Pak своє відживе і майбутнє за натуральним продуктом у склі.

Т.І.: Чи змінювалися технологічні підходи із часом?

О.Р.: Ні. Ми вірні своїм принципам виготовлення натурального продукту, хоча активно працюємо над розширенням асортименту і стабільним впровадженням новинок. Ми прогресивні, при цьому дотримуємось класичних підходів.

Т.І.: Який продукт переробки дався найважче технологічно, в чому був ключик, як його знайшли?

О.Р.: Найвибагливішим продуктом для нас виявились термостабільні наповнювачі. Ми практикуємо індивідуальний підхід. Тому важко передбачити, яке тісто буде використовувати кондитер чи виробник, коли він вносить
наповнювач у готовий продукт, до чи після випічки, яким обладнанням користується, при якій температурі випікає. Всі ці нюанси треба врахувати і при цьому не зіпсувати якість та смак наповнювача, тому це виявилось найскладнішим. Позитивний результат – багаторічна робота експериментальної лабораторії.

Т.І.: – Міжнародні інтегровані системи менеджменту і харчової безпеки ISO 9001 та ISO 22000. Що вони означають для «Агропереробки», чи сертифіковане таким чином підприємство має переваги на ринках?

О.Р.: Ми завжди йдемо в ногу з часом, тому вирішили впровадити системи ISO до того, як така сертифікація стала обов’язковою. Своє 20-річчя підприємство відзначило масштабною реконструкцією виробництва і виходом на принципово новий, міжнародний рівень. Тоді було впроваджено міжнародну систему менеджменту і харчової безпеки ISO (9001 та 22000). У 2013 році акцент зробили на розвиток експорту, котрий уже шостий рік поспіль
набирає обертів, розширюючи географію покриття та кордони. Наразі підприємство успішно продає продукцію у такі країни, як Італія, Хорватія, Польща, Молдова, Білорусь, ОАЕ. Безумовно, сертифіковане підприємство
має переваги, оскільки це гарантія якості та безпечності як для клієнта, так і для кінцевого споживача.

Т.І.: Нині маєте розмаїтий асортимент продукції, переробляєте молоко, овочі, фрукти. Розкажіть трішки про логіку розширення виробництва, підходи до асортименту продукції ягідництва, напрями розвитку на найближче майбутнє.

О.Р.: Стосовно ягід і фруктів, безумовним пріоритетом для нас є натуральний продукт у склі: варення типу домашнього, натуральні соки, котрі можна давати дітям. Продукцію тільки в такій тарі можна стерилізувати, що
дозволяє не використовувати жодні консерванти. Орієнтуємося на світові тенденції, а це, безперечно, здорове харчування, не просто правильне, а саме здорове. Нас тішить той факт, що актуальним стає те, що ми впровадили і розпочали ще у 1990-х роках. Крім того, маємо власні органічні плантації ягід та фруктів, розуміємось на них і шукаємо партнерів у цьому напрямку.

Т.І.: Які продукти власного виробництва ви назвали б особливою гордістю?

О.Р.: Ми пишаємося усіма, оскільки в кожен вкладаємо душу і виготовляємо всю продукцію з любов’ю. Але хотілося б відзначити особливі продукти, які ми розробили, можна сказати, власноруч. Це сири «Адигейський» і
фета. А ще ацидофільний йогурт, який я особисто створила для мого першого внука. Серед плодово-ягідної продукції особлива наша гордість – продукти у склі: сиропи, соки, згущене молоко та варення. Хочу окремо звернути увагу на гарбузовий сік, бо гарбуз дуже корисний, але чомусь недооцінений, на противагу, скажімо, екзотичним бананам і манго.

Т.І.: Якість кінцевого продукту залежить від сировини. Які вимоги у вас до постачальників сировини? Як перевіряєте її якість? Чи вистачає якісної продукції?

О.Р.: У нас ретельний вхідний контроль, як я казала, ми працюємо за системами ISO та HACCP (безпечність продукції). Перевіряємо сировину і повертаємо, якщо не підходить. Є сорти, з якими взагалі не працюємо через
їхню незадовільну якість та смак. В Україні немає планової економіки, як такої, і щороку виникає дефіцит якоїсь окремої сировини – чи то малини, чи то смородини, або ж яблук, чи полуниць. За понад 20 років ми пережили різні ситуації, проте щоразу знаходили вихід.

Т.І.: Які особливості сучасного ринку переробки ягідної та фруктової продукції?

О.Р.: Є певні проблеми у цій галузі – важко знайти справжню органічну продукцію, непросто спрогнозувати ціни, які щороку міняються під впливом тих чи інших факторів. Дефіцитний та дорогий продукт починають
вирощувати усі, що в результаті призводить до його здешевлення у наступному сезоні, знищення плантацій і пошуків альтернатив. І так по колу – хаотично.

Т.І.: Галузь садівництва та ягідництва ніби розвивається, але багато українських садівників спрямовані на експорт. Наскільки внутрішнім закупівельникам, як-от «Агропереробка», складно конкурувати в таких умовах?

О.Р.: Багаторічні партнерські стосунки дають нам можливість не відчувати цієї проблеми. Ми працюємо за принципом взаємоповаги і порядності, тому завжди маємо сировину. Приємно, що все-таки багато наших садівників
надають перевагу українському виробникові. Проблемною залишається ніша органічної продукції, яка дуже високо цінується за кордоном.

Т.І.: Для того, щоб бути конкурентними на ринку продуктів харчування, топінгів та сиропів, потрібно мати певні переваги. Наскільки щільний, насичений продукцією цей ринок? Які, на вашу думку, конкурентні переваги продукції «Агропереробки»?

О.Р.: Основною перевагою є те, що ми працюємо з натуральною сировиною та найкращими ароматами і барвниками. Споживач, котрий цінує якість, не обере для себе дешевий, «хімічний» продукт. У нас своя ніша, своє коло клієнтів, а виробники в Україні різні, і зараз їх багато. Ми були першими в цій галузі, проте ми були і є натуральними.

Т.І.: Важливе питання технології бізнесу – рецепт успіху від Ольги Рудомської та родини…

О.Р.: Наша родина має свої фундаментальні принципи, які й стали рецептом успіху: любити свою родину, робити якісний продукт, не гнатися за тимчасовим прибутком, мати стратегію розвитку на роки. І головне – думати не лише про внуків, а й про правнуків, про їхнє майбутнє та здоров’я. Але, хочу зауважити, ми б не досягли нічого, якби не працівники-однодумці. У нашому колективі дуже багато людей, які працюють з нами понад 20 років. Наші працівники кажуть, що «Агропереробка» – це країна зі своїми принципами, традиціями і законами. Додам, що наше підприємство є певною школою бізнесу та кузнею кадрів. Багато спеціалістів, здобувши досвід у нас, вже розпочали власний бізнес і стали успішними підприємцями. Разом зі мною та моїм чоловіком працюють і наші діти – Юхим та Марія. Повірте, мене це надихає найбільше – розуміти, що створену тобою справу є кому
продовжити.

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *