Вирощування малини в тунелях: вимога ринку чи нав’язаний стереотип – доктор Павел Кравец, Польща

 Вирощування малини в тунелях: вимога ринку чи нав’язаний стереотип – доктор Павел Кравец, Польща

Доктор Павел Кравец спеціалізується на інноваційних технологіях вирощування малини на свіжий ринок і для переробки, нових сортах та їхній агрономії. Його виробнича ферма – справжній полігон, де щороку проводяться різноманітні, часто інноваційні проєкти, пов’язані з вирощуванням малини та лохини. Найголовніше, що потрібно розуміти у своїй роботі, зауважує експерт, це те, що повною мірою реалізувати потенціал будь-якого сорту можна лише за умови дотримання правильних агротехнологій.

ЗУПИНИТИ МАСОВІ НАСАДЖЕННЯ МАЛИНИ – МІФ ЧИ НЕОБХІДНІСТЬ?

Надлишок малини в Європі – проблема не одного року. Перевиробництво ягоди повністю знецінило її на ринках, відтак, чимало садівників просто не бачать сенсу в подальшому вирощуванні такої культури.

«Минулий рік був не досить хорошим для тих, хто вирощує малину: ціни були низькі, навіть дуже низькі і по всій Європі, і у світі. Через це в Польщі та Україні багато плантацій малини були ліквідовані. Нині ж вирощування малини перебуває в такій ситуації, коли потрібно задуматися, чи варто збільшувати насадження вумовах динамічного розвитку ринку. Щоб легше було зрозуміти, поясню. У Польщі вирощується майже 120 тисяч тонн малини, а в Україні – орієнтовно 30 тисяч тонн. Навіть цей врожай нема кому купувати, є надлишок продукції. І якщо в Україні врожай малини зросте до 50 тисяч тонн, а в Польщі залишиться на нинішньому рівні, то цю ягоду ніхто
не купить, особливо, якщо мова йде про переробку. Отже, час зробити все, аби обмежити масове, спонтанне та неконтрольоване насадження малини, інакше ніхто на цьому не заробить»,– заявляє експерт.

Продовження та усі статті повністю журналу “Ягідник” №4 (15) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *