Норвезькі ягодоводи можуть відмовитися від сезонних працівників на користь роботів

 Норвезькі ягодоводи можуть відмовитися від сезонних працівників на користь роботів

Нещодавно у Норвезькому університеті життєвих наук (Norwegian University of Life Sciences) продемонстрували спеціальні машини-роботи, які збирають ягоди, та розроблені у компанії Noronn.

«Роботам не потрібна перерва на ланч або перерви на будь-які цілі. Тому це дійсно дуже цікавий варіант, який зможе скоротити затрати на збір врожаю,» – розповів під час презентації один із виробників Сімен Мірен (Simen Myhrene).

Покращення ефективності виробництва також зможе позитивно вплинути на внутрішній ринок норвезької суниці садової завдяки конкуренції з імпортованою продукцією. Роботи, які збирають полуницю, можуть працювати незалежно від часу та умов, тому можуть дуже скоро замінити сезонну робочу силу у Норвегії.

Окрім інтересу в Норвегії, розробка викликає зацікавлення і закордоном, зазначає операційний менеджер Катаріна Р. Астінг:

«Ми відвідали багато полуничних господарств у різних країнах для того, щоб знайти рішення, яке на нашу думку скоро стане світовим лідером. Це штучний інтелект, який збирає таку ягоду, яку ми йому говоримо збирати».

Робот може бути запрограмований не лише на збір спілої ягоди, але і сортувати полуницю за розміром. А скорочення потреби у робочій силі робить технологію надзвичайно привабливою для виробників, вважає Сімен Мірен, який не раз стикався із проблемою недостатньої кількості збирачів полуниці. Тож чимала кількість врожаю просто залишається на полі. Така ситуація відбувається у багатьох країнах.

Наразі Норвезький університет (The Norwegian University of Life Sciences) отримав грант у майже 5 млн крон на дослідження та комерціалізацію технології від Дослідчої ради Норвегії (Forskningsrådet).

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *