Власник «S.B.Frozen Foods» назвав ягідництво інвестиційно прибутковим агробізнесом

 Власник «S.B.Frozen Foods» назвав ягідництво інвестиційно прибутковим агробізнесом

Нещодавно у Києві відбулася конференція «Збільшення прибутку в агробізнесі», організована агромедіа-агентством SAPIENZA. Там виступив Андрій Жуков, директор S.B.Frozen Foods, щоб поділитися власним досвідом та розказати чому варто інвестувати у ягідний бізнес і де знаходити додану вартість.

Як відмітив експерт, в країні спостерігається значний прогрес у розвитку ягідної галузі за останні 5 років, як на свіжому замороженому ринках та ринку переробленої продукції з ягід.

«Ягідний бізнес – інвестиційно прибуткова ніша агробізнесу.  Хочу сказати, що у 2018 році тільки переробка малини в Україні склала близько 10 тис. тонн. Це рекордний показник не тільки для нашої країни, але і для всієї Європи. При цьому основними конкурентами на ринку являються Польща, Сербія, Бельгія, які мають достатньо багато ягідних садів і виробництв переробки. Тим не менше, Україні вдалося здійснити прорив у даному сегменті ягідного бізнесу», – відмітив спеціаліст ринку.

Окрім цього, бізнесмен зазначив, що на ринку України сформувався стійкий тренд на споживання лохини, про що говорить позитивна динаміка експорту свіжих ягід із України.Така ситуація пояснюється чималим попитом на лохину в Європі, де ягода асоціюється зі здоровим способом життя.

Також у виступі власника господарства можна було дізнатися про досвід участі у агровиставках, планах та реаліях на його виробництві в Івано-Франківській області.

Андрій Жуков підкреслює, що створення доданої вартості ніяк не пов’язано з переробкою продукції, або ж великими об’ємами вирощеної ягоди. А максимального прибутку у ягідництві можна досягти за допомогою правильного маркетингу – зосередженню на конкретному продукті з привабливим пакуванням та забезпеченню доставки ягоди споживачам в будь-який час та місце.

А щоб знизити витрати на маркетинг, експерт радить українським ягідникам об’єднатися у кооперативи, що надасть широкі можливості з просування бренду для всіх учасників, а також зробить більш доступним процес створення холодильників, ліній пакування та сертифікації. Таким чином підприємці зможуть самостійно вийти на зовнішні ринки без посередників.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *