В Азербайджані розпочали збір пізніх сортів ожини

 В Азербайджані розпочали збір пізніх сортів ожини

На Півдні Азербайджану розпочався збір пізніх сортів ожини. Цьогоріч кількість врожаю виправдовує затрати та радує садоводів. І поки інші фермери вже давно завершили збирати ягоди, то на єдиній в країні схожій плантації у Джалілабадському районі і досі можна поласувати соковитою ожиною. А пояснення цьому дуже просте: справа у спеціальному сорті, що не боїться холоду та витримує морози до 20 градусів Цельсія.

Як розказує про ягоду господар Васіф Пашаєв, ця ожина холодостійка, і тому дає врожай навіть узимку.

«Влітку ціна на ожину  – три долари за кілограм максимум. А зараз я прошу за кіло дев’ять доларів. У мене два гектари землі. Посадив кущі в минулому році, в цьому році думаю зібрати вже до двох тонн з гектару», – говорить власник плантації.

Досягти такого «ожинового» успіху досить непросто. Саджанці для розсади завезли з Турції, і майже рік вони акліматизовувалися. Виявилося, що осінній сорт не любить сонце, тому довелося штучно затіняти насадження. Крім цього, потрібно було потурбуватися про хороший регулярний полив.

Такий бізнес зацікавив і інших фермерів у регіоні, а Державний центр аграрного розвитку пообіцяв допомогти.

«В наступному році думаємо під ожину віддати майже 10 гектарів землі. Ця нова культура для району викликає великий інтерес. Думаємо, що через пару років ми зможемо забезпечувати внутрішній ринок. Потім і закордон можна буде експортувати», – прокоментував ситуацію агроном Ельхан Агаєв, оскільки наразі ожина постачається в Азербайджан із Узбекистану, Туреччини та Ірану.

Журнал «Ягідник»

Останні статті