Китайський фінік зізіфус може стати новим нішевим хітом в Україні

 Китайський фінік зізіфус може стати новим нішевим хітом в Україні

Вирощування маловідомої в Україні рослини стало можливим завдяки зміні клімату, хоча зізіфус можна вирощувати і в більш північних регіонах України, оскільки рослина є зовсім невибагливою. При цьому плоди зізіфуса є дуже корисними для здоров’я і оригінальними на смак – кислі яблучка без запаху, а коли зів’януть, то зовсім нагадують звичайний фінік.

Із переваг вирощування екзотичного фрукту – його пізнє цвітіння, його не потрібно обрізати, перехресне запилення комахами, велика скороплідність, посухо- та морозостійкість. Догляду рослина майже не вимагає, як і особливого ґрунту. Крім того, зізіфус не потребує хімічної обробки, тому що не піддається захворюванням і ніяким ураженням.

Його коріння розростається на глибину близько 3 метрів і таким чином зізіфус бере собі стільки вологи, скільки йому необхідно. Єдине, чого боїться китайський фінік, це поверхневі ґрунтові води, через свою глибоку кореневу систему.

Якщо ви вирішите вирощувати зізіфус, то його нескладно буде знайти в багатьох садових центрах України, де його можна обрати серед 400 сортів. Сезон дозрівання рослини наступає у вересні-жовтні, а з одного дерева можна зібрати до 30 кг плодів.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *