В Азербайджані розпочався збір оранжевої ягоди – хурми

 В Азербайджані розпочався збір оранжевої ягоди – хурми

До Азербайджану хурма потрапила із Китаю, а коли виявилося, що для всіх чотирьох завезених сортів клімат підійшов ідеально, почалося масове вирощування. Нині настав період збору цього помаранчевого плоду.

З одного дерева можна зібрати до 400 кілограм плодів, розказує фермер Надір Джаббаров. А до продажу ягоду вже готують до повного достигання. Найбільша частина субтропічних фруктів експортується до Росії.

«Хурму ми зриваємо, коли вона частково дозріла, поки ще тверда. Інакше її буде зібрати просто неможливо, тому що вона буває насільки м’яка, що лопається просто в руках», – говорять збиральники.

Справа у тонкій оболонці ягід, що робить процес перевезення на далекі відстані зовсім непростим. Саме тому вже в недоспілому стані хурма збирається. Для повного достигання покупцям радять покласти хурму у темне тепле місце, тоді вона не буде в’язкою і стане ще солодшою.

«Серед сортів хурми «Корольок» вважається найбільш популярним на ринку, до того ж він найбільш невибагливий і прекрасно переносить перевезення, тому я вирішив вирощувати саме його», – поділився садовод Шахседдін Халілов.

До речі, вважається, що хурма пробуджує в жінці привабливість та покірність, а чоловікам допомагає стримувати свій гнів та долати стрес.

«Великий запит на азербайджанську хурму закордоном стимулював місцевих фермерів на розширення земельних ділянок під вирощуванням хурми. В цьому році були сприятливі погодні умови. Було багато опадів та сонячних днів. Тому планується зібрати більше 10 тис. тонн», – повідомив головний радник Хачмазського центру аграрного розвитку Габіл Агабалаєв.

Журнал «Ягідник»

Останні статті