Чілійці вирощують лохину біодинамічним методом

 Чілійці вирощують лохину біодинамічним методом

У чілійському регіоні Вальпараісо, що розташований недалеко від м. Касабланка, розміщена плантація лохини, яка вирощується біодинамічним способом.

Цей метод ведення сільського господарства придумав теософ Рудольф Штайнер. І уже багато років він викликає різні суперечки у світі. І не дивлячись на те, що багато фермерів скептично ставляться до такого способу, інші ж активно намагаються застосовувати біодинамічний метод вирощування.

Такий сад лохини викликав підвищену увагу з боку Іберійської міжнародної лабораторії нанотехнологій, тому туди направили їхнього представника доктора Лоренцо Пастрана для дослідження. Згодом доктор розповів, що лохиновий сад повністю відповідає стандартам Demeter (найстаріша традиційна органічна сертифікація у Європі, яка вважається найвищим рівнем якості у світі для органічного землеробства).

Біодинамічний метод вирощування означає повну заборону на використання пестицидів, гербіцидів, або інших хімічних добрив, оскільки всі агротехнічні прийоми спрямовані на захист навколишнього середовища. Крім цього агрономічне управління садом налаштоване згідно графіку відповідно до зміни пор року, місячними та сонячними циклами. Наприклад, існують дні, які найбільш підхорять для виконання деяких задач управління (фрукти, листі чи коріння), оскільки це впливає на те, як ростуть рослини.

Окрім цього, виробляються спеціальні біодинамічні препарати, для живлення грунту, використовується компост, а всі операції проводяться вручну, аби максимально зменшити механічний вплив на ягоди. Таким чином біодинамічний спосіб ведення сільського господарства спрямований на покращення виробництва гармонізацію вирощування згідно біоритмів природи за допомогою енергії світла, води, землі та повітря.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *