Єгипет став основним конкурентом для українських виробників заморожених ягід

 Єгипет став основним конкурентом для українських виробників заморожених ягід

Виробники заморожених ягід, які в основному орієнтуються на експорт, залишилися незадоволеними сезоном 2019. Об’єм експорту української ягідної та фруктової продукції заморозки із червня по вересень цього року зменшився на  14,2%.

Основною причиною такого невдалого сезону стали несприятливі погодні умови, як повідомляє керівниця херсонської компанії «Фудзі Фарм» (ТМ «Степка») Наталя Марченко.

«У нас на півдні України, на жаль, пройшов град, хоча до цього врожай був закладений дуже хороший і початок збору був прекрасний. Це наклало відбиток на наш весь врожай і визначило менші об’єми замороженої ягоди. Зрозуміло, що бувають невдалі сезони, але цьогоріч ми розраховували на більше, і здавалося б, усе починалося добре, а потім град, конкуренція з боку Єгипту – в результаті зовсім не те, чого очікували. Тому будувати грандіозні плани на наступний рік поки що не виходить.

Цьогоріч було багато дешевої ягоди з Єгипту, яку наморозили в Європі. За рахунок цього наш експорт знизився. Навіть Польща, яка є лідером, відчула проблеми. Не можна сказати, що продажів немає зовсім, просто ціна несприятлива – дуже низька у порівнянні із минулим роком», — розповіла вона.

Крім того, Наталія Марченко уточнила, що Єгипет впевнено зайшов на європейський ринок та збив ціну: єгипетська заморожена ягода коштує на 40% менше, ніж українська. Наприклад, за єгипетську заморозку потрібно віддати €0,96, а за українську €1,5. Також на дохід вплинуло нещодавнє зниження курсу.

Компанія «Фудзі Фарм» частину суниці садової (полуниці) продає на свіжому ринку, а частину в замороженому вигляді здебільшого відправляє на експорт.

«Оскільки наш внутрішній ринок замороженої ягоди дуже дрібний, то якщо у нас навіть купують заморожену ягоду, то лише для перепродажу далі у Європу. Тому ми в основному відправляємо всю заморожену ягоду напряму у Польщу, Німеччину і далі», — додала Марченко.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

День саду