В Україні скоротився експорт замороженої малини

 В Україні скоротився експорт замороженої малини

Через масове викорчовування малини минулоріч ціни на українські ягоди зросли, а експорт заморозки обвалився: знизився на 14,2% за червень-вересень 2019 року. Щодо експорту у вартісному вимірі, то він був менш значним і склав всього 11%.

«Масове знищення плантацій малини після двох років підряд із низькими закупівельними цінами призвело до різкого скорочення пропозиції сировини для заморозки у 2019-ому. Цікаво, що низькі ціни на малину у 2017-2018-их роках стимулювали значний приріст інвестицій у заморозку ягід в тих регіонах, де вони масово вирощуються. Тому вийшов цікавий момент – із одного боку пропозиція різко впала, а з іншого, попит різко зріс, що призвело до різкого збільшення цін на малину в Україні в липні-вересні цього року»,- коментує ситуацію Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Ситуація з такими високими цінами на малину призвела до того, що більшість представників заморозки просто не змогли виповнити плани із купівлі ягідної сировини і були змушені різко знизити виробництво. І оскільки ціни на світову малину не значно підвищилися, заморозники боялися купувати дорогу малину.

Що стосується виробників, які орієнтуються на продаж малини для заморозки та на свіжий ринок, вони залишилися задоволеними. Таким чином рентабельність малини в Україні знову стала високою, а роздрібна ціна на малину, яка доставляться прямо споживачам виросла у два рази, в порівнянні із 2018 роком.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *