На Дніпропетровщині експериментують із суницею садовою

 На Дніпропетровщині експериментують із суницею садовою

Днями повідомили про завершення ягідного сезону, проте на Дніпропетровщині у с. Єлизаветівка продовжується вирощування та збір полуниці навіть в середині листопаду.

Особливістю такого довгого сезону ягоди є, звичайно, спеціальний сорт полуниці, який вирощується навіть не в теплицях, а на відкритому ґрунті. Фермери стверджують, що на зовсім невеликій площі їм вдається зібрати щодня по декілька кілограмів ягід. До того ж, весь процес виробництва проходить без використання добрив, а лише з правильним крапельним поливом. А розсаду селяни дістають безкоштовно у сільського голови.

«Подається вода зі свердловини в пластикову трубу. Тут закріплений такий поліетиленовий шланг, під кожен кущик іде капля. Тобто не витрачається зайвий об’єм води. Я не поливаю бур’яни, і заощаджую на електроенергії, тому що це в нічний час, і заощаджую воду», – розказує про свою систему голова села Максим Голосний.

Все почалося з чотирьох десятків кущів, які пан Максим висадив 4 роки тому, і з того часу ягода плодоносить сім місяців на рік аж до  -5°С. Назву сорту господар не пригадує, кущі він отримав у подарунок від односельця у далекі 90-ті, коли багато людей виживали лише завдяки полуниці. Сільський голова вірить, що Дніпропетровщину можна перетворити на «полуничний рай», а односельці експериментують – чи плодоноситиме ягода до нового року, якщо вирощувати її у теплиці без обігріву.

«Перша передумова – здоровий посадковий матеріал. Друга передумова – застосування сучасних технологій. Основна проблема полуниці, що вона погано зберігається», – коментує явище професор Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету Микола Харитонов.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *