Ягоди неможливо продати через бідність людей, а зібрати нестачу працівників, – вважає директор «Кооперативу Агровесна» Александр Ткачук

 Ягоди неможливо продати через бідність людей, а зібрати нестачу працівників, – вважає директор «Кооперативу Агровесна» Александр Ткачук

Нещодавно портал East-fruit.com повідомив про підвищення цін майже на всі ягоди, у порівнянні із минулим роком. Але представник ягідників, директор ВАТ «Кооперативу Агровесна», в який входять 17 виробників, Александр Ткачук вважає, що попри зростання площ під ягодами, інфраструктура її зберігання, переробки та реалізації в Україні відсутня.

Загалом Александр Ткачук називає сезон 2019 складним для виробників. Зокрема, ціни продаж суниці садової на його підприємстві складали 35 грн/кг, як і в минулому році, при тому що ціни в Україні на різні групи товарів та зарплати за рік виросли.  Програми держпідтримки не працюють, тому що одні програми допомагають, а інші заважають ягідникам.

Першою і основною проблемою експерт назвав відсутність купівельних можливостей у населення.

Другою – нестачу збиральників ягід, механізаторів та інших працівників. Адже українські підприємства і досі можуть платити на 25% менше, аніж польські, тому і відбувається нестача робочих рук.

Третьою проблемою являється здорожчання інвентаря, комплектуючих, зрошувальних систем, засобів захисту рослин, добрив тощо. Через це більшість підприємств, що починають займатися вирощуванням м’якої ягоди (малини чи суниці садової), як правило стають банкрутами на третій чи четвертий рік існування.  Половина учасників кооперативу на грані банкрутства і змушена приносити свої гроші, щоб оплатити «хімію», зарплату робітникам і так далі.

У підсумку  на думку директора кооперативу, держава має направити кошти на розвиток інфраструктури, доробки, заморозки ягід, як у яблучному виробництві, де спочатку були програми на саджанці, а потім на холодильники.

Журнал «Ягідник»

Останні статті