Українським плодово-ягідним культурам загрожує поява нового небезпечного шкідника з Європи

 Українським плодово-ягідним культурам загрожує поява нового небезпечного шкідника з Європи

Незважаючи на значне похолодання, фермерам потрібно подумати про боротьбу зі шкідниками. Зокрема про такого небезпечного шкідника плодових культур, як Дрозофіла Сузукі (Drosophila suzukii), який з’явився декілька років тому у США, а потім і в Європі. За даними ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області, раніше в Україні Drosophila suzukii не зустрічалася, тому вона не є карантинним організмом і спеціальний моніторинг щодо її виявлення наразі не проводиться.

Небезпека саме цієї комахи в тому, що вона вражає тільки здорові неушкоджені плоди, найбільше – ожини, малини, червоної і чорної смородини, суниці (полуниці), лохини, вишні, абрикосу, сливи, нектарину та десертних сортів винограду; менше – плоди яблуні, персику, аґрусу, груші, томатів і технічних сортів винограду. Через це, втрати врожаю можуть сягати 40-50%, а засобів боротьби із нею досі не знайдено. Найсприятливіші умови для цих комах температура близько плюс 22°С, і навіть 3 дорослих особини здатні створити колонію чисельністю 700 тис. комах.

Після виявлення шкідника у сусідній Польщі, українські аграрії мають бути готовими до боротьби із загрозою. Найкращий період для знищення комахи це період від початку квітня до листопада. Рекомендується використовувати різного типу пастки або ємності з липкою стрічкою всередині, які наповнені різними пахучими складовими, наприклад яблучний оцет або суміш яблучного оцту, води і червоного вина, або суміш води з цукром і невеликою щіпкою дріжджів.

Досліди, що проводились у країнах, де поширений цей шкідник, показали, що атакам піддається дуже велика кількість ягідних і плодових культур: ожина, малина, червона і чорна смородина, суниця (полуниця), лохина, вишня, абрикос, слива, нектарин та десертні сорти винограду. Значно менше яблуня, персик, аґрус, груша, томати і технічні сорти винограду.

Журнал «Ягідник»

Останні статті