Незвичайний і самобутній фестиваль журавлини та журавлів пройшов у с. Міори (Білорусь)

 Незвичайний і самобутній фестиваль журавлини та журавлів пройшов у с. Міори (Білорусь)

Цікавий фестиваль «Журавы і журавіны» проходить в Білорусії вже не вперше. І цього року він зібрав гостей не тільки з рідної країни, але і з інших куточків світу.

Метою фесту являється ознайомлення відвідувачів із природними багатствами регіону, зокрема журавлиновим верховим болотом Єльня, яке являється найбільшим у всій Білорусії. Болотно-озерний комплекс знаходиться у заповіднику «Єльня», що розмістився на території одразу двох областей Міорської та Шарковщинської.

Фестиваль проходить у період самого розпалу сезону збору журавлини, який співпадає із підготовкою до відльоту у вирій майже 30 тисяч сірих журавлів, які збираються у цій місцевості аби набратися сил перед далекою дорогою.

Таким чином гості заходу мають змогу спостерігати за цими граційними птахами зі спеціальних оглядових майданчиків і поласувати першими ягодами журавлини та стравами із журавлиною, наприклад, смачними млинцями на колоді із журавлиновим джемом, м’ясними рулетами в кисло-солодкому ягідному соусі, вітамінними морсами тощо.

Організаторами являються два бренди регіону, які вирішили створити атмосферний фестиваль «Журавы і журавіны» з метою популяризації журавлини та щоб показати красу області. Крім того тут визначають і нагороджують кращих збиральників журавлини.

Як стверджують організатори,  у цих краях журавлину не збирають хіба що ліниві, оскільки її тут дуже багато і вимірюється вона навіть не відрами, а мішками. Ягоду можна здавати і це стане непоганим додатком до сімейного бюджету, або ж можна зберегти ягоду для себе в якості вітамінного запасу на зиму.

За матеріалами  TVR.Be

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *