Польща визнана найбільшим виробником смородини в ЄС

 Польща визнана найбільшим виробником смородини в ЄС

Польща являється найбільшим виробником смородини серед країн Європейського союзу та займає друге місце після Росії у світі. Таку інформацію надало Управління аналізу та стратегії національного центру підтримки сільського господарства у Люблінському воєводстві, пише інформаційний портал Sadyogorody.

Популярність смородини у Польщі пояснюється її прекрасними смаковими якостями та оздоровлюючими властивостями, тому ягода рекомендується для щоденного споживання. Також ягода дуже затребувана у сфері переробки ягід, куди постачається майже 90% всього об’єму ягоди.

Із чорної смородини виготовляються соки, джеми, настойки та заморожена продукція. Саме в замороженому вигляді ягода експортується на міжнародний ринок. Лише в 2018-ому році було експортовано 45 000 тонн замороженої чорної смородини, що являється 36%-ками внутрішнього виробництва. Головними замовниками польської смородини стали Білорусь (16,5 тис. тонн, 37% об’єму всього експорту), Німеччина (9,8 тис. тонн, 22%) і Великобританія (4 тис. тонн, 9%) та Нідерланди (3,9 тис. тонн, 9%).

Щодо експорту свіжої чорної смородини, то її об’єм був значно менший, а саме 2,5 тис. тонн, які були відправлені на німецький, білоруський та австрійський ринок.

Журнал «Ягідник»

Останні статті