Як на підприємстві «Мелітопольська черешня» вирощують найсмачнішу в світі ягоду

 Як на підприємстві «Мелітопольська черешня» вирощують найсмачнішу в світі ягоду

Унікальне поєднання традиційної культури та новітніх підходів у технології вирощування, зберігання та управління бізнесом

Дарина ДУБИНКА, Україна

Мелітопольська черешня відома далеко за межами України, це словосполучення символізує якість та смак ягоди. Втім, нерідко скористатися такою славою намагаються нечисті на руку ділки, що видають свій товар саме за мелітопольський продукт. Упродовж багатьох років боротися з цим у місцевих виробників не було ні можливості, ні бажання. Однак підприємство «Мелітопольська черешня» разом із колегами та науковцями вирішили докорінно змінити ситуацію.

Коли в Україні аграрні підприємства тільки починають працювати над брендуванням продукції, а за кордоном узагалі йдуть війни на маркетинговому полі, в «Мелітопольській черешні» оцінили не тільки величезний потенціал землі та клімату, а й цінність мега-популярного бренду, скориставшись цим надцінним ресурсом. Нині підприємство успішно вирощує та експортує ягоду в Білорусь, Польщу та Молдову, працює і над створенням унікального логістичного комплексу. Попри все, тут ідуть шляхом не миттєвого збагачення, а фінансового і технологічного планування, з нуля створюють власні технології, цінують свою працю. А головне – «Мелітопольська черешня» прагне об’єднати під єдиним прапором усіх місцевих виробників черешні в один потужний пул із однорідною продукцією, конкурувати з якою буде складно навіть світовим лідерам галузі.

Група компаній «Мелітопольська черешня», заснована у 2002 році, – один із найбільших виробників та експортерів черешні в Україні. Земельний банк розташований у Запорізькій, Херсонській та Харківській областях. Загальна площа землі під садівництвом – 473 га, під черешнею – 273 га. Також у господарстві вирощують суницю садову, смородину, аґрус, ожину, яблука, абрикос, сливи, персики і виноград.

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №3 (14) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *