Жимолость: «за» і «проти» промислового вирощування в Україні

 Жимолость: «за» і «проти» промислового вирощування в Україні

Закладка плантацій жимолості обходиться набагато дешевше, ніж посадка лохини

Ксенія МЕЛЕШКО, Україна

Для обох «таборів» ягідників – і тих, котрі вірять у перспективи жимолості, і тих, хто не вірить, під час конференції «Ягоди України-2019: заморозка і свіжий ринок» була організована дискусійна «дуель».

«За» жимолость виступали Олександр ЯРЕЩЕНКО, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН, та Олег БОСИЙ, засновник компанії «ФруТек». «Проти» жимолості апелювали Тарас БАШТАННИК, директор компанії «Українська ягода», та Євген ХАРЛАН, директор із розвитку ТОВ «Нікдарія» (ТМ iBerry). Судив поєдинок Андрій ЯРМАК, економіст інвестиційного департаменту
Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Також у «дуелі» взяли участь Андріян ГУТНИК, найбільший український виробник жимолості, представлений на конференції «Ягоди України-2019», та Сергій УКРАЇНЕЦЬ, директор ТОВ «Тріада-МК».

НАВКОЛО ЖИМОЛОСТІ – БАГАТО НЕВИРІШЕНИХ ПИТАНЬ

– Навколо жимолості вже було зламано багато списів: одні експерти ринку кажуть, що це безперспективна культура, інші – що в неї є перспективи, але продавати її треба не за такою ціною, як зараз, – розпочав дискусію Андрій ЯРМАК. – Разом із тим на промислових плантаціях в Україні вже висаджено понад 150 гектарів жимолості. Цікаво, що в Польщі площі під цією культурою за останні роки збільшилися з 10 до 3000 гектарів.

Хоча в ЄС до минулого року ця ягідна культура взагалі не вважалася продуктом харчування. Кажуть, що її доля в переробці поки що не вирішена. І взагалі, до культивування жимолості є багато питань.

«ЗА»: ЗОВСІМ НЕ НОВА КУЛЬТУРА

Як зауважив Олександр ЯРЕЩЕНКО, жимолость – культура зовсім не нова, вона прийшла до нас із Далекого Сходу. В Україні рослина з’явилася 25-35 років тому, і її оцінили садівники-аматори. Тоді ця ягідна культура була комерційно не цікавою: її сорти не підходили для виробництва – обсипалися, нерівномірно дозрівали і т. д. Але з часом виробники з Канади, Японії та Польщі зацікавилися жимолостю, і зараз у цих країнах її насаджень приблизно в 10-15 разів більше, ніж в Україні.

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №3 (14) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *