Сучасні схеми живлення та захисту суниці садової на базі господарства ТМ «Трасковський»

 Сучасні схеми живлення та захисту суниці садової на базі господарства ТМ «Трасковський»

Ангеліна НЕПОМНЯЩА, Україна

17 травня на базі садово-ягідного господарства сімейного типу ТМ «Трасковський», що на Волині, відбувся День поля на тему «Сучасні схеми живлення та захисту суниці садової». Організатори та партнери заходу ТОВ «Лібра Агро» та ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» спільно з представниками господарства продемонстрували інноваційні комплексні рішення для вирощування ремонтантної суниці садової. Зокрема, говорили про особливості живлення відповідно до критично важливих фаз росту рослин, ефективні препарати для захисту ягід в сучасних погодних умовах та різновиди систем зрошення.

СТРАТЕГІЯ – ЯКІСТЬ БЕЗ ЗАЙВИХ ЗУСИЛЬ

Як розповіла представниця господарства ТМ «Трасковський» Вікторія ТРАСКОВСЬКА, на представленій плантації на площі 1 га вирощують суницю ремонтантну. Минулого року на іншій ділянці з такою ж площею, схемою посадки та технологією вирощування вже 14 травня почали збирати перший урожай. Цьогоріч, на жаль, погода не дозволила посмакувати суничкою в ці дні. Ранній ягоді не вистачило сонця, адже весь західний регіон України у травні заливали дощі.

Втім, у господарстві сподіваються, що в цьому році збиратимуть ягоду до самих морозів.

– Для закладки плантації ми використовуємо касетну розсаду, вирощену у нас на господарстві в спеціально контрольованих умовах – вологість, температура і т. д. Висаджуємо її в кінці липня. З цього періоду до кінця листопада з такої ж ділянки минулого року ми зібрали близько 3 тонн. Зараз знову почнемо збір і сподіваємось на не гірший урожай, – розповідає Вікторія.

– Наша суниця росте на гребенях, площу під посадку готуємо завчасно (висіваємо сидерати), потім нарізаємо гребені, стелимо плівку і висаджуємо готову розсаду. Вся ягода у нас на крапельній системі зрошення,
– додає представниця господарства.

НА БІДНИХ ВОЛИНСЬКИХ ҐРУНТАХ ЖИВЛЕННЯ ОБОВ’ЯЗКОВЕ

Представник компанії «Лібра Агро» Павло ПИЯЙКО переконаний, що суниця Мурано – найсмачніша з ранніх сортів, від якої, до слова, немає висипки у дітей. Демонструючи стан плантації, де за кілька тижнів почнеться збір, компанія представила програму живлення суниці, акцентувавши на особливостях внесення добрив у певні критичні фази росту й розвитку рослин.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *