«Рідка чорниця» – справжня скарбниця корисних речовин, секрет у кісточках

 «Рідка чорниця» – справжня скарбниця корисних речовин, секрет у кісточках

Не новина, що ягоди, а особливо чорниця є дуже корисною для організму. Але тепер, дякуючи новому відкриттю вченого-фізика, підприємця із Херсону, кандидата технічних наук Сергія Осипенко, ягоди чорниці можуть приносити же більше корисних речовин для людського організму.

Як виявилося, у ягодах чорниці є мініатюрні кісточки, які містять у собі полі ненасичені жирні кислоти Омега-3, антиоксиданти, полівітаміни, вітамін Є, бета-каротин. Але, як розказує Сергій Осипенко, кісточки ці тверді, трьохгранні і за виглядом нагадують вістря стріли. Роздушити ці кісточки звичайним способом просто неможливо, тому під час споживання чорниці, кісточки проходять через людський організм просто транзитом, а ми отримуємо лише корисні речовини із самої м’якоті та шкірки ягоди.

Але з винайденням унікального способу переробки чорниці, тепер є можливість отримати всі корисні речовини із ягоди. Сутність такої обробки полягає у кавітації – створення всередині рідини пустот, заповнених газом, та у мікрогідроударі. Таким чином подрібнюються кісточки і сама шкірка чорниці. У результаті – максимум лікувальних речовин у чорниці всотуються шлунком.

Цікаво, що таке відкриття сталося випадково. Одного разу, просто заради інтересу вчений вирішив обробити ягоди чорниці своїм методом та відправив матеріал на дослідження у одну із біологічних лабораторій Одеси. У відповідь працівники лабораторії сказали, що ваш експеримент проведений некоректно, оскільки в чорничній пасті, що ви надіслали міститься більше корисних речовин, аніж у чистій не переробленій ягоді.

Проведене дослідження тієї ж пасти із чорниці у Канаді, дозволило отримати 4 мільйони канадських доларів на створення заводу по переробці чорничних ягід у пасту. І зараз, окрім чорниці завод обробляє і інші ягоди, зокрема обліпиху, чорноплідну горобину, брусницю, журавлину, полуницю.

А в позаминулому році під часть участі у Міжнародній виставці у Монреалі «рідка чорниця» увійшла у 10-ку кращих серед більше ніж 3-х тисяч екологічних продуктів зі всього світу.

Журнал «Ягідник»

Останні статті